ВОЈСКА СРБИЈЕ СА ЧЕТИРИ ОКЛОПНА ВОЗИЛА КОД ЈАРИЊА: Срби и даље на барикадама, Росу се не повлачи (ВИДЕО)

Новости онлајн

27. 09. 2021. у 10:30

ПРОТЕСТ Срба с Косова и Метохије, незадовољних распоређивањем специјалних снага полиције на административним прелазима Јариње и Брњак и одлуком Приштине о замени регистарских таблица, ушао је у другу седмицу.

ВОЈСКА СРБИЈЕ СА ЧЕТИРИ ОКЛОПНА ВОЗИЛА КОД ЈАРИЊА: Срби и даље на барикадама, Росу се не повлачи (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Екипа РТС-а забележила је јутрос и припаднике Војске Србије на путу који води до Јариња.

Тренутно су ту четири оклопна возила која су од административне линије удаљена мање од два километра. Реч је о два "лазара" и два "милоша".

Засада није познато из које су јединице припадници Војске Србије који су поред њих.

Војска Србије поседује базу која је у близини Јариња.

Војска Србије је у повишеној борбеној готовости због ситуације на северу Космета, а у протекла три дана ову територију надлетале су и борбене летелице Војске Србије.

На терену нема наговештаја скорог решења, јавља репортер РТС-а. Не повлаче се припадници специјалне јединице косовске полиције. Због њиховог присуства Срби не престају да се окупљају и захтевају повлачење уредбе о пробним таблицама за аутомобиле из централне Србије.

Док се то не догоди, Срби држе у блокади магистралне правце Рашка - Лепосавић и Рибариће - Зубин Поток.

Осми је дан кризе, а у протекла три дана налетали су и ратни ваздухоплови снага безбедности Србије. Виђени су прво налети борбених хеликоптера, налети "орлова" и "мигова 29", и налет два "орла" у ниском лету. Простор је надлетао и хеликоптер Кфора.

Јучерашњи налети авиона српског ратног ваздухопловства и хеликоптера Кфора одвијали су се у време када су министар одбране Небојша Стефановић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић обишли део војних снага које се налазе у стању повишене борбене готовости, а распоређене су у оквиру тактичких група које се налазе у гарнизону у Рашки, војној бази "Рудница" и на правцу ка административном прелазу Јариње.
Са њима је био и амбасадор Русије у Београду Александар Боцан-Харченко.

Бонус видео:

Смена припадника Росу на административном прелазу

 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (1)

ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли