ПОВЕЋАВА СЕ БРОЈ ОКУПЉЕНИХ СРБА НА ЈАРИЊУ: Хеликоптери Кфора надгледају ситуацију

Новости онлајн

22. 09. 2021. у 10:10

ПРИПАДНИЦИ специјалних јединица Росу сменили су се око један сат иза поноћи, а ноћ је протекла без икаквих инцидената.

ПОВЕЋАВА СЕ БРОЈ ОКУПЉЕНИХ СРБА НА ЈАРИЊУ: Хеликоптери Кфора надгледају ситуацију

Фото: Д.З.

Осим припадника Росу, ситуацију на северу Косова пратио је и КФОР, који је такође патролирао хеликоптером.

Главни магистрални путеви који воде ка прелазима Јариње и Брњак блокирани су тешком механизацијом, коју су незадовољни грађани поставили у понедељак ујутру након доласка припадника Росу на ова два прелаза са намером да спроведу одлуку косовске владе о одузимање српских регистарских таблица градова на Косову и замену таблица из Србије пробним таблицама РКС.

Како се наводи, број демонстраната се током ноћи смањио због ниских температура, али су многи остали око ватри које су запалили.

У међувремену, путеви који воде до Јариња, као и ка Брњаку, и даље су блокирани дугим редовима тешке механизације коју су тамо поставили Срби.

Бонус видео:

Смена припадника Росу на административном прелазу

 

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (3)

ИСТОРИЈСКА ОДЛУКА! Мечеви имају ЧЕТВРТИНЕ на Светском првенству у фудбалу у Америци, Канади и Мексику!