ВУЧИЋ СА ХАРЧЕНКОМ: Председник разговарао са руским амбасадором о билатералној сарадњи
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са амбасадором Руске Федерације Александром Боцан-Харченком, са којим је разговарао о темама од обостраног интереса, посебно о билатералној сарадњи.
Фото Танјуг/АП
Председник Вучић и амбасадор Боцан-Харченко су размотрили напредак радова на изградњи железничке пруге од Старе Пазове до Новог Сада и изразили задовољство што ће ускоро бити положени последњи делови пруге, те да радови напредују планираном динамиком, саопштила је председникова Служба за сарадњу с медијима.
Председник Вучић и амбасадор Боцан-Харченко су разменили мишљења о низу регионалних и глобалних питања.
Председник Вучић је упознао амбасадора Боцан-Харченка са стањем у дијалогу Београда и Приштине и ставовима Србије пред наставак разговора у понедељак у Бриселу, те је, овом приликом, поновио захвалност за активну подршку Русије територијалном интегритету и суверенитету наше земље.
Двојица саговорника су разговарали и о здравственој ситуацији у Србији и Русији, у вези са пандемијом КОВИД-19, и изразили забринутост због пораста броја случајева, са надом да ће се, са повећањем броја вакцинисаних, тај раст зауставити.
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (23)