ДАЧИЋ ВЕЧЕРАС У БРИСЕЛУ: ЕП и даље без датума за Међупартијски дијалог
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је данас да још нема информацију од европских посредника о томе када би Међупартијски дијалог у Србији могао бити настављен.
Фото Д. Миловановић
Дачић који вечерас у Бриселу разговара с Владимиром Билчиком, Тањом Фајон, Едуардом Куканом и Кнутом Флекенштајном, каже да пре 1. јула не очекује да ће добити могуће термине за посету европских парлементарца и наставак Међупаријскохг дијалога у Србији.
- Дијалог у Србији са странкама којима то није основни услов да учествују на изборима, већ се одвија успешно и жао ми је што се касни са друге стране, а теме су нам исте. Тек ћемо видети шта је њиихов предлог око посете Србији - поручио је Дачић.
Председник Парламента Србије сутра се састаје и с председавајућим Спољнополитичког одбора ЕП Дејвидом Мекалистером, који је и иницијатор посредовања ЕП у Међупартјскиом дијалогу у Србији.
Дачић је током данашњег учешћа на самиту председника парламената са Западног Балкна у Бриселу, позвао председника ЕП Давида Сасолија да следећи састанак овог формата организује у Београду, али и да дође у посету Србији.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)