ВУЧИЋ ЧЕСТИТАО ГУТЕРЕШУ: Радујемо се наставку сарадње на заједничком путу ка бољем и просперитетнијем свету!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић честитао је Антонију Гутерешу реизбор на место генералног секретара Уједињених нација.
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић
- Срдачне честитке @антониогутеррес на реизбору за генералног секретара УН. Делимо ваш ентузијазам и посвећеност и радујемо се наставку сарадње на даљем јачању веза међу народима на заједничком путу ка бољем и просперитетнијем свету који промовише једнакост и узајамно поштовање - написао је председник Србије на свом Твитер профилу.
Подсетимо, Генерална скупштина Уједињених нација именовала је данас генералног секретара УН-а Антонија Гутереша на други петогодишњи мандат.
Тај мандат почиње 1. јануара 2022. године.
Савет безбедности Уједињених нација је 8. јуна подржао Гутереша за други мандат на тој функцији, чиме је препоручио Генералној скупштини, која има 193 члана, да га именује на још пет година.
Препоручујемо
ПУТИН ЧЕСТИТАО: Гутереш поново изабран на место генералног секретара Уједињених нација
18. 06. 2021. у 17:00
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (13)