ВУЧИЋ СА ЛАЈЧАКОМ: Састанку ће се убрзо придружити и Палмер

03. 06. 2021. у 17:21

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састао се данас после подне са специјалним представником Европске уније за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана Мирославом Лајчаком.

ВУЧИЋ СА ЛАЈЧАКОМ: Састанку ће се убрзо придружити и Палмер

Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић

Пола часа касније, састанку на Андрићевом венцу придужиће се специјални изасланик Стејт департмента за Западни Балкан Метју Палмер.

Састанак европског и америчког званичника са председником Србије уследио је након што су Лајчак и Палмер боравили на КиМ, где су разговарали са представницима привремених приштинских институција.

Како је Лајчак рекао, сврха посете је припрема за први састанак на високом нивоу, приштинског премијера Аљбина Куртија и председника Србије Александра Вучића, који це бити одржан за неколико дана у Бриселу.

 

Палмер је у Приштини поновио став да САД снажно подржавају дијалог Београда и Приштине који би требао да резултира постизањем коначног споразума и међусобним признањем.На заједничкој конференцији за новинаре са Мирославом Лајцаком, рекао је да САД није страна у дијалогу, већ партнер који има за циљ унапредење односа две стране.

Поручио је и да би Заједница српских општина, која је иначе кичма Бриселског споразума, требало да се формира у складу са договором Београда и Приштине.

Председник Србије Александар Вучић истовтемено је јучеипозорио да се на Србију врше све већи притисци, али да из дијалога Београда и Приштине држава гледа да извуче највише за Србију и свој народ.

- Али САД и западне силе траже да Србија призна Косово овако или онако. Више чак и не траже да то буде увијено у некој форми, већ диркетно, уз помињање међусобног признања - рекао је Вучић и нагласио да ситуација није лака ни лепа, и да нико не долази с колачима и јабукама, ни са једном лепом понудом за Србију.

Наставак дијалога у Бриселу биће одржан, како се очекује, 15. јуна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.

01. 01. 2026. у 12:31

Коментари (8)

2025. НЕЋУ ПАМТИТИ ПО ДОБРОМ: Ацо Пејовић проговорио о великим губицима - Не могу заборавити такве ствари