ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ СРПСКЕ ГЛУМИЦЕ: Пунолетство сам дочекала у колони током "Олује", нисам препознала оца кад се вратио с ратишта

Novosti online

06. 08. 2022. у 13:26

ГЛУМИЦА Маја Колунџија пунолетство је дочекала у избегличкој колони током "Олује".

ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ СРПСКЕ ГЛУМИЦЕ: Пунолетство сам дочекала у колони током Олује, нисам препознала оца кад се вратио с ратишта

Фото: Инстаграм/Maja Kolundzija Zoroe

Због свега што се тог дана десило, никоме није говорила да је рођена 5. августа. Она је сада открила детаље прогона који је преживела, а који сада глуми у филму "Олуја"

Маја Колунџија Зорое (45) каже да због злочиначке усташке акције "Олуја" годинама није прослављала свој рођендан. Глумица, позната по улози логорашице у филму "Дара из Јасеновца", отворила је душу о најтрауматичнијем периоду свог живота.

Маја прича да је своје пунолетство дочекала у избегличкој колони 5. августа 1995. године.

- Колони смо се мајка, отац и ја прикључили тог дана по подне. Сећања су жива и толико урезана да никад нећу моћи да их заборавим. Те ноћи смо стигли до Петровачке цесте и преноћили на огромној ливади у Петровцу. Због целе ситуације нико ми није честитао рођендан, чак ни родитељи, нису ни помишљали на то... - прича Маја и додаје да је данима пре тога планирала велику прославу 18. рођендана:

- Те године сам се вратила дан раније са летовања како бих организовала рођендан. Као и сви тинејџери, била сам пуна живота. Учила сам, излазила... Када би се зачуле сирене, лепили смо селотејп на прозорима. Знала сам да се око мене дешава рат, али када си млад, то се много другачије подноси. Међутим, одједном ме је запљуснула страшна реалност и наступило је безнађе!

Глумица каже да је тек 11 година после "Олује" почела да слави рођендан.

- Никоме нисам желела да откријем да сам рођена 5. августа. Тај страх сам "отклонила" 2006. године, када се родила моја прва ћерка. Она је рођена исто у августу, само 15. у месецу. Тад сам поново почела да славим рођендан - прича глумица, која има две ћерке и сина.

Колунџија открива да су њени родитељи и она пуком срећом избегли бомбардовање колоне и сигурну смрт.

- Ишли смо путевима који пре тога нису ни постојали. А што смо више одмицали од куће, колона је била већа. Људи су почели да се распитују да ли смо видели неког члана њихове породице, мајке су тражиле децу, породице су се расипале... У једном тренутку усташе су бомбардовале крај колоне, тада је погинуло доста људи. Ми смо били на почетку и због тога смо избегли смрт... - прича Маја Колунџија Зорое, која је недавно завршила снимање новог филма "Олуја" о усташком погрому над Србима, у коме игра избеглицу Миљану.

Глумицу публика зна и по серијама "Игра судбине", "Село гори, а баба се чешља" и "Јунаци нашег доба".

Нисам препознала оца кад се вратио с ратишта

Маја Колунџија Зорое каже да није препознала оца када се вратио са ратишта и да јој је то један од најтужнијих тренутака у животу:

- Отац је дуго био на ратишту. Када се вратио, ја сам му отворила врата и питала га ко је. Нисам га препознала!

Хрвати јој се уселили у кућу

Маја каже да је први пут после погрома у своју родну кућу у Колунџији, недалеко од Книна, отишла 2000. године и у њој затекла Хрвате.

- Мајка и ја смо отишле и затекле смо нове станаре, Хрвате, да живе у нашој кући. Било је веома чудно када вам врата ваше куће отвори неко непознат. Лепо су нас прихватили, позвали унутра и понудили нас чак и кафом. Ти људи су напустили нашу кућу, а родитељи су се вратили тамо да живе. Отац је преминуо 2013. године, а мајка је и даље у селу. Повремено долази код нас. Ишла сам тамо сваког лета до пре две године, кад сам добила треће дете.

(Информер)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (0)