"БРАТА СУ МИ УБИЛИ КОД КАРЛОВЦА, ДЕЦИ ДА ПРИЧАМО О СТРАДАЊУ": "Новости" са грађанима на обележавању годишњице злочиначке акције "Олуја"

З. ГРУМИЋ

04. 08. 2022. у 19:30

УОЧИ обележавања 27. годишњице злочиначке акције "Олуја", која се одржава у Новом Саду, репортери "Новости" разговарали су са грађанима који су пристизали из свих српских крајева.

БРАТА СУ МИ УБИЛИ КОД КАРЛОВЦА, ДЕЦИ ДА ПРИЧАМО О СТРАДАЊУ: Новости са грађанима на обележавању годишњице злочиначке акције Олуја

Фото: Д. Миловановић

Преносимо вам њихове одговоре на питање - због чега су вечерас на Тргу слободе.

Фото: Д. Миловановић

 

Фима Даниловић, избеглица из Сарајева: Нико нас се није сећао пре Вучића

- Много нам свима значи што се неко сетио да овако обележи наша велика страдања. Док није Вучић дошао на чело Србије, нико није марио за ову нашу велику трагедију. Живим сама у Петроварадину, још се нисам скућила, али се надам да ће осванути дан када ћу и ја добити свој кров над главом.

Фото: Д. Миловановић

 

Мирко Ерцеговац, избеглица из Тење код Осијека: Да никада не заборавимо

- Требало би овај дан да се обележава и да се никад више не заборави. Побили су нам толике људе, нејач...Сећам се тих страшних слика, никада неђу моћи да их одагнам из главе. Живим на Клиси у Новом Саду, овде смо добро примљени, али носталгија вуче за родним крајем. Пореклом сам са Баније, али сам последњих година живео у Тењи па сам избегао у Нови Сад.

Фото: Д. Миловановић

 

Тривун Обрадовић, житељ Перлеза: Брата су ми убили код Карловца

- Као војник учествовао сам у борбама код Карловца, а мој млађи брат Милован погинуо је тамо у униформи ЈНА . Овако као данас увек морамо да се подсећамо на ове тужне дане, да не заборавимо колика нам се несрећа догодила и да увек будемо свесни у каквом окружењу живимо.

Фото: Д. Миловановић

 

Милан Мркобрад, избеглица из Војнића са Кордуна: Деци да причамо о страдању

- Био сам на данашњи дан у избегличкој колони. У путу је била рањена мајка моје супруге. Били смо је изгубили у тој колони а после неколико дана нашли смо је збринуту у Бежанијској коси у Београду. Туга за родним крајем не попушта. Живимо у Ченти са комшијама, избеглицама из родног краја. Овакав скуп требало је да организујемо већ наредне 1996. године, али боље и сад него никад. После нас наша деца нека причају о нашем страдању својој деци.

Фото: Д. Миловановић

 

Стеван Јанус, Србин из Глине: Бол за завичајем не бледи

- ИЗ Глине дошао сам овамо са супругом и сином. На жалост, обоје су после преминули. Лепо смо примљени у Војводини, али за завичајем бол не бледи. Никада после избеглиштва нисам отишао у родни крај. Немам намеру ни да идем. Чујем да ми је тамо све порушено,све и да хоћу, немам где да се вратим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

СТЕПА КОД ЈЕДРЕНА ОСВЕТИО УГЉЕШУ И ВУКАШИНА: Пре 85 година у Чачку преминуо војвода Степа Степановић, велики српски војсковођа

БРИЖЉИВО упаковане две нагореле воштанице и једна раскошна османска сабља пронађене у скромној соби Степе Степановића после његове смрти 27. априла 1929. откриле су да велики војсковођа није сматрао победе на Церу и Солунском фронту најважнијим биткама које је водио, већ освета средњовековних српских витезова изгинулих у Маричкој бици.

28. 04. 2024. у 06:30

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

РЕЗОЛУЦИЈОМ О СРЕБРЕНИЦИ ПРИКРИВАЈУ СВОЈЕ ЗЛОЧИНЕ: Немачка историјски фалсификат потура на годишњицу ослобођења Дахауа, фабрике смрти

НЕМАЧКА која је главни спонзор сарајевске „Резолуције о Сребреници“ покушава да прогура тај цинични историјски фалсификат кроз Генералну скупштину УН у време једне трагичне годишњице, ослобођења концентрационог логора Дахау, неспорног сведочанства о највећем геноцидном програму у историји човечанства чији је аутор – Немачка.

28. 04. 2024. у 07:00

Коментари (1)