УСТАВНА “ДОРАДА” ПО МЕРИ САРАЈЕВА: Бошњаци би највише волели да БиХ преуреде тако да избришу РС

Нико нормалан неће прихватити уставне промене којима се укида Република Српска, подмукли план да се Срби "поисламе" или да сви до једног преко ноћи постану Босанци

УСТАВНА “ДОРАДА” ПО МЕРИ САРАЈЕВА: Бошњаци би највише волели да БиХ преуреде тако да избришу РС

Новости

НА шта су све спремни бошњачки политичари како би дошли до циља, односно новог Устава БиХ, превазилази рубрику "веровали или не". Главни је циљ бошњачке политике, након већ четврт века од потписивања Дејтонског споразума, да се једног дана усвоји нови документ.

Сарајевска политичка клика, незадовољна оним што се данас зове Устав БиХ - а незадовољни су и Срби и Хрвати, али не кукају као Бакирови војници - већ 25 година ради на "доради" највишег правног акта како би био по мери Сарајева. Једино што Бошњаци не би мењали јесте да Сарајево остане главни град. Све остало може да се брише. А највише би волели да се избрише РС.

Циљ је јасан: новим уставом направити унитарну Босну са једним председником, једном владом, без ентитета и да званични језик буде босански. Наравно и да се гласа по принципу један човек-један глас. И да химна има речи и превод на арапски. Е сада, проблем Сарајева је што за уставне промене треба сагласност сва три конститутивна народа у БиХ и подршка Републике Српске. Значи и Срба.

То је кључни проблем за Сарајево. Јер, нико нормалан из Српске неће прихватити уставне промене којима се укида Република Српска, подмукли план да се Срби "поисламе" или да сви до једног преко ноћи постану Босанци.

Акције бошњачких политичара из Сарајева око устава већ сад дају материјал за нове "Надреалисте" и др Нелета Карајлића. Како објаснити нормалном човеку да најпознатији сарајевски србомрзац, парламентарац Денис Бећировић из СДП, сада "великодушно" предлаже да се уведе конститутивност Срба, српског језика, али и босанског језика у Федерацији БиХ и кантонима. Наравно, кроз измене Устава. А шта би Денис и његови још дописали или избрисали, може лако да се наслути.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

ШИПТАРИ ПОНИЖАВАЈУ СРБЕ НА ВИДОВДАН: Упуство терориста нашем народу како да се понаша у својој земљи (ФОТО)