НЕЋЕ МОЋИ: О "кишјухизму"
03. 01. 2021. у 07:39
Интелектуална лењост, или злонамерност - шта стоји иза рата са смислом који упорно води Алексеј Кишјухас?
Повезане вести
НЕЋЕ МОЋИ: Балкански шпијуни
СТВАРНО није у реду да неко из Србије иде у Француску или Немачку у име зле руске обавештајне службе да тамо "инцидентима подстиче мржњу и друштвене тензије" када то може да ради у својој земљи у име добрих обавештајних служби других држава.
29. 03. 2026. у 08:13
НЕЋЕ МОЋИ: Од елите до маргине у једној колумни
Да ли је "побуна" која у Србији траје већ више од годину дана устанак привилегованих или најсиромашнијих?
22. 03. 2026. у 12:52
Најновије из рубрике
РЕЖИРАНА ПАНИКА ЗА СТРАНЕ УШИ: Ко је и зашто покушао да изазове грађански рат измишљотинама о звучном топу?
ДА је 15. марта дошло до употребе звучног топа у режиму који му се приписује, политичка расправа не би била главна тема. Главна тема били би стотине повређених људи, пише EagleEyeExplore.
27. 06. 2026. у 21:56
НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: Вучић и Рама нуде аустријски модел
КРАЈЕМ фебруара ове године, председник Србије Александар Вучић и албански премијер Еди Рама изложили су свој предлог за реалан одговор на питање са којим се Европска унија узалуд бори већ две године: Како се проширење може постићи без катастрофе? Њихов одговор: Фазно чланство.
27. 06. 2026. у 21:42
ВЕЛИЧАНСТВЕН СНИМАК СКУПА "СРБИЈА ЈЕДНА ПОРОДИЦА" (ВИДЕО)
УБЕОГРАДУ је нешто после 19 часова завршен скуп "Србија једна породица": На овом скупу је, према подацима МУП-а, присуствовало 207.000 људи.
27. 06. 2026. у 20:41
СРБИЈА ЈЕДНА ПОРОДИЦА: Грађани објаснили "Новостима" шта су заокружили на листићу (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ скуп Србија једна породица окупио је велики број грађана.
27. 06. 2026. у 19:52
СНИМАК ИЗ ВАЗДУХА: Погледајте како су роботи одиграли "Моравац" (ВИДЕО)
ТОКОМ данашњег скупа "Србија једна породица" грађани су имали част да виде хуманоидне роботе како играју коло.
27. 06. 2026. у 19:47
Peconi
03.01.2021. 08:48
Jasno, oštro, precizno...
Čiča Gorio
03.01.2021. 14:45
Bravo Filipe. Ja sam u 91 godini života. Redovno čitam tvoje članke u Novostima. Mislim da niko do sada nije tako lepo znao opisati ove dublje i ne razumljivije situacije koje ti opisuješ. Koje je vrlo teško razumeti ako nije pravilno i lepo opisana? Po gotovu nama običnim ljudima?
Otpisani
04.01.2021. 17:49
Što bi Niče rekao: ,,Jesenji si vetar trulim voćkama''!
Drago Carski
05.01.2021. 16:30
Imali smo tri Jugoslavije. Dve Jugoslaviju su za grb imale srpski grb, belog dvoglavog orla i srpski krst sa četiri srpska slova. Između bila je komunistička Jugoslavija, koju su takođe Srbi izborili i koju su najviše Srbi želeli i hteli. Jugoslavija, svejedno koja, bila je uvek jedna emanacija i manifestacija Srbije. Ni Kinezi nisu uvek vladali Kinom, no niko pa ni lud a kamoli pametan tvrdi da Kina ili Conguo, centralno carstvo ili zemlja sredine kako Kinezi zovu Kinu (jer Kina na kineski nije Kina nego Conguo, kao kod nas Jugoslavija) nije bila Kina. To što možda nije bila vaša politička opcija ne znači da Jugoslavija nije bila Srbija. Eno, Hrvati, jednako levičari i desničari, sve vreme vam potvrđuju da je Jugoslavija bila uvek (velika) Srbija. Zašto imate problem da prihvatite da su sve tri Jugoslavije - kraljevina, komunistička i Srbija-Crna Gora - bile Srbija? Jugoslavija je bila moderno srpsko carstvo, barem za 20. vek. Ja se ponosim tog srpskog carstva i nemam volju da je poklanjam drugima. Najlepša, najbolja, najoriginalnija srpska muzika je iz vremena srpske Jugoslavije, kao primer. Jugoslavija... tada je Srbia bila velika. Srbi komunisti, mislim na one prave, na partizane i njima slične (moj deda npr.), bili su teški patrioti ako ne i nacionalisti. Ali imali su tu svoju viziju ili izlaganje srpske nacionalne ideje, neku vrstu velikosrpsku supranaciju koja bi se zvala Jugoslavija: Svi su trebali da budu, da postanu Jugosloveni, a Srbija bi bila srce, duša Jugoslovena. Ali jugoslovenska ideja nije uspela; propala je što je za Srbe bolno, pa bi danas hteli da zaborave, da promene.. Ali promeniti se ne daje, jer što je bilo bilo je, a šta bi bilo da je bilo to nije bilo. A da zaboravimo.. zašto svoje da zaboravimo? Kada smo bili veliki i slavni, kada smo, iako za kratko vreme, bili među prvih dvadeset država sveta? To smo bili mi, Srbi, ne mali stočar Ukrajinac sa mađarskim prezimenom. Vreme je da se vratimo Jugoslaviji, kada se od Soluna pa do Trsta krstilo sve sa tri prsta; to nek nam bude kišjuhizam, vraćanje srpske Jugoslavije Srbima ;)
Čiča Gorio
05.01.2021. 18:30
Drago Carski.& Lepo ti pričaš. Ali morao bi da znaš našu istoriju. Pa da onda tako pričaš. Ti sigurno znaš šta je Tito uradio Srbima. Sa njegovoj "Narodnoj Jugoslaviji". Koju je stvorio onaku kako je trebalo po Hitlerovoj nameri da se raspadne na štetu Srbije a u korist Velike Hrvatske. I da se više nikada nemože sastaviti ni po koju cenu. Koja drži u Krokodilskim čeljstima Bosnu i Hercegovinu. Nećemo mi dočekat ali će on nju Progutati. Nestaće Naroda koji njima smeta. Jer taj plan napreduje i dan danas. Kada su ubili 110 miliona naroda u drugo Svetskom ratu. Šta je za nih dvadesetak miliona. Treba mislit i o tome???