Хоће ли брак бити повод да Запад уведе Русији неке нове санкције?
ЗА разлику од СССР, када се хомосексуализам кажњавао, у Русији то сада није кривично дело, али није дозвољена медијска пропаганда и "инфицирање" младих "авангардизмом" који намеће Запад.
Новости
ПОСЛЕ "реновирања" Устава, у коме се јасно каже да је брак заједница мушкарца и жене, пред руски парламент су минуле недеље дошли предлози измена Закона о браку које потписује шест руских сенатора.
Тим допунама ће бити забрањени бракови особа истога пола. Биће забрањени и бракови особа које су медицинским путем промениле пол, а оне неће моћи ни да усвајају децу.
На законским изменама четири године је радила комисија Савета Русије федерације. Критичари су то назвали "лудачким законом", а најагресивнији - "фашизмом са биолошким смрадом". Иако је недавно прецизирано да су домаћи закони јачи од било каквих страних докумената, присталице истополних бракова упозориле су власт да крши Европску конвенцију о заштити права и основних слобода, као и Декларацију о људским правима.
На страну грађана "нетрадиционалне сексуалне оријентације" стали су и неки чланови парламента. Они питају: зар да у 21. веку, као у фашистичкој Немачкој, људе нетрадиционалне сексуалне оријентације називамо грађанима другог реда? Њихову петицију је потписало само 25.000 људи, што доказује да се огромна већина грађана слаже са Владимиром Путином. А шеф Руске Федерације је уочи промене Устава пред ТВ камерама рекао да ће се, док је он председник, браком службено називати заједница мушкарца и жене.
Путин је више пута поручивао да ће у Русији поштовати тада људи у своја четири зида могу да живе како хоће, а да Запад задржи за себе своје законе и правила.
Сада остаје питање - хоће ли то бити повод да Запад уведе Русији неке нове санкције?
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (2)