ДОМОВИНСКИ покрет у Хрватској створен је на мржњи против Срба, а главни циљ му је био искључити Србе из јавног и политичког живота. Све док се бацало блато на српску заједницу у Хрватској, ионако малобројну и протерану, било је све у реду, па је ДП постао и партнер владајућег ХДЗ, без којег Андреј Пленковић није могао ни да формира владу.

Раскол

Архвиа

И све је било бајно и сјајно док нису почели међусобни обрачуни који су разоткрили праву намеру због чега је формиран Домовински покрет. Све се, наравно, вртело око новца, интереса, позиција у власти, а сада када су се "до крви" завадили челници те странке више се Срби и не спомињу.

Градоначелник Вуковара Иван Пенава и његово вуковарско друштво желе да преузму странку, док се томе противи досадашњи главни финансијер и један од власника трговачког ланца Pevex Марио Радић. Пљуште међусобне оптужбе које откривају "ко је био где" за време ратова деведесетих, ко је ухватио највећи колач у приватизацији и силно се обогатио, ко је мржњу према Србима најбоље наплатио. У тим сукобима без преседана више се не спомиње ни највећи непријатељ, Пуповац, ни СДСС, јер сада треба сачувати живу главу и изаћи као победник у страначким изборима који су за неколико дана.

Ликује Пленковић, који је невољно "примио" у коалицију екстремне десничаре који машу усташким симболима и сањају неку нову НДХ. Зато раскол у ДП највише одговара Пленковићевој умереној струји у хрватској политици, који, међутим, неће много променити уколико министри који имају завршене "факултете" у Босни и Херцеговини остану на својим местима. Али, Домовински покрет, ко год победи, неће више имати веродостојност и међу "њиховим", јер је сада јасно да је мржња против Срба била само параван за богаћење.
Томпсон, бусање у хрватска прса и све што иде уз то још је једном показало да су национализам и екстремизам врућа роба иза које увек стоји "господин новац".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ! Рукометаши Хрватске добили да једу ЦРВЕ, а то није најгоре што им се десило на Европском првенству