ПОТПУНО ПОСРНУЋЕ: Мило Ђукановић поново доказао да може да падне још ниже
Можда је сада сазрело да се покрене поступак његовог опозива због отвореног изазивања верске и националне мржње, али и других недела
Новости
ТАМАН када се помислило да не може ниже пасти, председник Црне Горе Мило Ђукановић некако се доскочи на колена и покаже да може још да клизи. Арсеналом лажи из Братиславе поново је ударио на Србију, српски народ и Српску православну цркву за, како рече, деструктиван однос према Црној Гори. Са лакоћом је рекао "да је СПЦ клерофашистичка и клерошовинистичка организација", оптужујући је за Сребреницу и за све регионалне проблеме?!
И то рече човек режима који је пао после општенародног устанка и величанствених литија чије учеснике је назвао "лудачким покретом". И ти "лудаци" су га 30. августа послали у политичку прошлост, не слутећи да ће он и даље, триста дана касније, "јахати". Можда је сада сазрело да се покрене поступак његовог опозива због отвореног изазивања верске и националне мржње, али и других недела.
Ако је Вилијам Монтгомери, некадашњи амерички амбасадор у Србији и Црној Гори, изјавио и признао да се бивша влада Мила Ђукановића финансирала шверцом цигарета, значи криминалом, ево прилике Миловоју Катнићу да реагује и подигне оптужницу. Време је да се због тога огласе и европске институције, које Ђукановић деценијама вешто обмањује. На то чекају и Никшићани, посебно породице погинулих бораца ратова деведесетих чијим се сенима није удостојио поклонити.
Тај град памти дан када је приликом допремања посмртних остатак резервиста бивше ЈНА у Никшићу и Црној Гори била жалост, али не због бораца, него због погибије председника Македоније Бориса Трајковског у авионској несрећи у Херцеговини! С правом се питају породице погинулих због чега Мило није могао да дође у Никшић и подигне ковчег палог суграђанина којег је послао у рат, макар онако као што је пре неколико дана подигао табуте у Сребреници.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (2)