ПРОГОН СА МРЕЖА: У шта се може изродити пракса друштвених мрежа да “уклоне” оне који им се не допадају
Краљевство дигиталних идентитета је замишљено као другачије пространство и тој империји "човек с главом" отворено смета.
Новости
Смрт решава све проблеме. Нема људи, нема проблема!
Горња "мудрост" се приписује Стаљину а "преписали" су је "Фејсбук" и "Твитер" у петак, 4. јуна "осудивши" бившег америчког председника на две године "прогона" са мрежа.
"Следећи пут кад будем био у Белој кући, више неће бити вечера са Марком Закербергом и његовом супругом" казао је на то Трамп у коментару на свој "дигитални егзил", подсећајући да га је "Фејсбук Марк" молио да га два пута угости у Белој кући 2019.
Рат је објављен, пишу амерички медији. Ко против кога?
Бивши амерички председник, наравно, циљано је изабран да буде први становник планете "избрисан" из дигиталног пејзажа данашњице, а вероватно није случајно ни што му је "казну" изрекао сер Ник Клег, бивши заменик британског премијера, сада на новој, глобалној дужности.
Јер, пресуда Трампу је и "глобална рукавица" бачена у лице америчком уставу (са свим амандманима), баш као и британској Великој повељи слободе (Магна карта либертатум), првом уставном документу на свету из 1215, којим је ограничена свемоћ краљева над народном вољом и из које у ствари крећу исходишта свих уставних демократија света.
За пет глобалних компанија, које владају пределом дигиталних информација ("Фејсбук", "Гугл", "Твитер", "Епл", "Амазон") и које господаре ставовима, мишљењима, политиком, уметношћу, светом забаве... сваки устав и свако право су непријатељска фортификација иза којих се "кукавички" крије човек са правом да мисли својом главом.
Краљевство дигиталних идентитета је замишљено као другачије пространство и тој империји "човек с главом" отворено смета.
"На крају, победићемо. Наша земља више не може поднети ово злостављање!", додао је Трамп на суботњем митингу у Северној Каролини, на првом страначком појављивању од јануара 2021. године.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)