ПРОГОН СА МРЕЖА: У шта се може изродити пракса друштвених мрежа да “уклоне” оне који им се не допадају

Драган Вујичић

07. 06. 2021. у 11:17

Краљевство дигиталних идентитета је замишљено као другачије пространство и тој империји "човек с главом" отворено смета.

ПРОГОН СА МРЕЖА: У шта се може изродити пракса друштвених мрежа да “уклоне” оне који им се не допадају

Новости

Смрт решава све проблеме. Нема људи, нема проблема!

Горња "мудрост" се приписује Стаљину а "преписали" су је "Фејсбук" и "Твитер" у петак, 4. јуна "осудивши" бившег америчког председника на две године "прогона" са мрежа.

"Следећи пут кад будем био у Белој кући, више неће бити вечера са Марком Закербергом и његовом супругом" казао је на то Трамп у коментару на свој "дигитални егзил", подсећајући да га је "Фејсбук Марк" молио да га два пута угости у Белој кући 2019.

Рат је објављен, пишу амерички медији. Ко против кога?

Бивши амерички председник, наравно, циљано је изабран да буде први становник планете "избрисан" из дигиталног пејзажа данашњице, а вероватно није случајно ни што му је "казну" изрекао сер Ник Клег, бивши заменик британског премијера, сада на новој, глобалној дужности.

Јер, пресуда Трампу је и "глобална рукавица" бачена у лице америчком уставу (са свим амандманима), баш као и британској Великој повељи слободе (Магна карта либертатум), првом уставном документу на свету из 1215, којим је ограничена свемоћ краљева над народном вољом и из које у ствари крећу исходишта свих уставних демократија света.

За пет глобалних компанија, које владају пределом дигиталних информација ("Фејсбук", "Гугл", "Твитер", "Епл", "Амазон") и које господаре ставовима, мишљењима, политиком, уметношћу, светом забаве... сваки устав и свако право су непријатељска фортификација иза којих се "кукавички" крије човек са правом да мисли својом главом.

Краљевство дигиталних идентитета је замишљено као другачије пространство и тој империји "човек с главом" отворено смета.

"На крају, победићемо. Наша земља више не може поднети ово злостављање!", додао је Трамп на суботњем митингу у Северној Каролини, на првом страначком појављивању од јануара 2021. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЛАВРОВ ОТКРИО ПАКЛЕНИ ПЛАН НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ово је главни циљ Америке и Израела

ЛАВРОВ ОТКРИО ПАКЛЕНИ ПЛАН НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ово је главни циљ Америке и Израела

МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров рекао је да је један од циљева америчко-израелског напада да се унесе раздор између земаља региона - између држава Персијског залива, између Ирана и његових арапских суседа.

05. 03. 2026. у 09:45

АЗЕРБЕЈЏАН ПРЕТИ ИРАНУ ОДМАЗДОМ НАКОН НАПАДА! Свет тоне дубље у хаос, драматична ескалација сукоба на Блиском истоку

АЗЕРБЕЈЏАН ПРЕТИ ИРАНУ ОДМАЗДОМ НАКОН НАПАДА! Свет тоне дубље у хаос, драматична ескалација сукоба на Блиском истоку

ШЕСТИ дан рата, Блиски исток је у пламену након нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД-Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, аеродроми, војне базе и дипломатска упоришта.

05. 03. 2026. у 06:53 >> 07:48

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема