БОСТОН СЕ МУЧИО У ПРВОЈ УТАКМИЦИ: Пејсерси су попуњавали све колоне, али то није било довољно против квалитетнијег ривала!

М.М.

23. 05. 2024. у 08:00

ИГРАЧИ Бостона ће у другој утакмици финала Источне конференције угостити Индијану.

Фото Profimedia

Изабраници Џоа Мазуле нису били уверљиви на старту серије, али су ипак након продужетка уписали победу резултатом 133:128.

Селтикси су били за нијансу бољи ривал у првој четвртини, али смо на полувремену имали резултатски егал (64:64).

Пејсерси су у завршници меча стигли до преокрета и били близу брејка, међутим, Џејлен Браун је постигао поене за изједначење само шест секунди пре краја.

Имао је прилику Тајрис Халибартон да постане јунак, али шут који је упутио у последњој секунди био је непрецизан. Одговорност у продужетку преузео је Џејсон Тејтум који је убацио битне поене.

Бивши студент универзитета Дјук је са учинком од 36 поена и 12 скокова био заправо и најефикаснији појединац на терену. Џру Холидеј га је пратио са 28 погодака, док је Браун додао 26. Двоцифрени су били још Хорфорд и Вајт са по 15 постигнутих поена.

У пораженом табору најистакнутији је био Халибартон са дабл-дабл учинком од 25 поена 10 асистенција. Све колоне попуњавао је и Паскал Сијакам са 24 поена, 12 скокова и 7 асистенција.

Ништа мањи допринос дао је и Мајлс Тарнер који је за 39 минута проведених на паркету уписао 23 поена и 10 ухваћених лопти.

Бостон је одморнији ушао у финале и то се може одразити на коначан резултат. Мазулини пулени су у претходном колу елиминисали Кливленд након пет одиграних утакмица, док је њихов противник водио велику битку против Њујорка.

Пејсерси су љубоморно чували домаћи терен, а затим су у мајсторици направили кључни брејк и самим тим обезбедили пласман у финале конференције.

Квалитет је дефинитивно на страни Бостона. Момци из Зеленог града су током читаве сезоне играли квалитетну кошарку и заслужено су ту где јесу.

Још једна утакмица ће се играти у "ТД Гарден" дворани, а затим се серија сели у Индијану.

Пејсерси су приказали висок ниво кошарке у првом окршају, али питање је да ли ће вечерас моћи да одиграју у истом ритму.

Халибартон је вођа овог тима и биће му потребна велика подршка саиграча. Најпре Сијакама и Тарнера.

Победник ове серије ће се у великом финалу састати са бољим из дуела Далас-Минесота.

Очекује нас интересантна утакмица, домаћин ће покушати да се одлепи од самог старта и тако сачува енергију за трећи меч.

НАШ ТИП: х1 -8,5 (квота 1,85)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

БУРНО ПРЕД СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА! Пикси шокирао Енглезе, Тадић им поручио: Само пробајте!

Србија и Енглеска играју у првом колу Европског првенства, а пред тај меч светској јавности се обраћа селектор "орлова" Драган Стојковић "Пикси". Његову конференцију за штампу можете уживо да пратите уз протал "Новости".

15. 06. 2024. у 18:18 >> 18:20

ВЕЛИКОАЛБАНСКИ СКАНДАЛИ, ПА АЛБАНСКИ ПОРАЗ: Италија се опоравила од историјског шока (ВИДЕО)

Италија и Албанија одиграли су веома занимљиву утакмицу у 1. колу Европског првенства у фудбалу, а актуелни шампион на крају је успео да победи: Албанци су повели већ у првом минуту, да би коначан резултат гласио 2:1 за "азуре".

15. 06. 2024. у 22:54 >> 22:55