СРБИЈА НАПАДА ЗАВРШНИ ТУРНИР: Капитен Ковачевић и Подрашчанин по први пут у саставу ове сезоне

В.М.

04. 07. 2023. у 10:33 >> 10:33

У првој утакмици завршне фазе одбојкашке Лиге нација, наша репрезентација ће укрстити копља са Аргентином.

Фото Profimedia

Ово ће бити обрачун директних ривала у борби за пролаза на завршни турнир, Аргентина је тренутно шеста на табели са скором 5-3, док је Србија девета и има по четири победе и пораза. Између њих на табели се налазе Италија (5-3) и Холандија (4-4), а шансу за топ 8 вреба и Француска (3-5), тако да нас очекује јако занимљива завршница регуларног дела такмичења.

Аргентинци су претпошле недеље у Француској остварили две победе уз исто толико пораза. Савладали су Бугарску и Французе, а изгубили су од Словенаца и Јапанаца.

''Гаучоси'' су могли до тријумфа и против Јапана, губили су са 2:0, али су се вратили у меч, ипак Ишикава и дружина су славили са 15:12 у одлучујућем сету и тако сачували перфектан скор (8:0).

Са друге стране, наша селекција је наступала у Ротердаму где је такође уписала две победе и два пораза. Поражена је од Америке (1:3) и Италије (0:3), а остварила је тријумфе над фењерашом Немачком (3:1) и домаћином Холандијом (3:2). Посебно је био битан тријумф против ''лала'' које су директни конукретни у борби за топ 8.

''Орлови'' су губили са 1:2, али су у четвртом сету у великој борби славили са 35:33. Моментум су пренели у пети сет и чета Игора Колаковића је заслужено славила (15:12) и тако остала у трци за завршни турнир који се игра у Гдањску.

Што се тиче самих састава, оба селектора могу бити веома задовољна. У нашем тиму ће по први пут у овогодишњној Лиги нација бити капитен Урош Ковачевић и Марко Подрашчанин, док се код Аргентинаца након што је пропустио други део такмичења враћа искусни дизач Лучано де Чеко.

Данашњи ривали су се последњи пут сусрели прошле године у осмини финала Светског првенства када је Аргентина шокантно избацила нашу селекцију са 3:0.

Вечерас верујемо да ћемо гледати уједначен меч у којем ће граница поена бити пребачена.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији зa Android и iOS

НАШ ТИП: +184,5 (квота 1,82)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24