ЛУДНИЦА НА ФЛОРИДИ: Све карте се бацају на сто!

М.М.

29. 05. 2022. у 13:41 >> 12:23

КОШАРКАШИ Мајамија угостиће Бостон у последњој утакмици финала источне конференције.

Фото Profimedia

Селтикси су били само победу удаљени од финала лиге, међутим, један човек је украо шоу.

Џими Батлер, 30. пик на драфту из 2011. године је поставио лични рекорд у плеј-офу, имао је учинак од 47 поена, 9 скокова и 8 асистенција.

Гости су сјајно отворили утакмицу и већ на крају прве четвртине стекли залиху од 7 поена, међутим, у другом кварталу домаћи играчи су заиграли боље, вратили су се у игру и после 24 минута резултат на семафору је гласио 46-48.

Последња деоница нам је донела доста неизвесности, Мајами је константно имао благу предност, и на крају успео да приведе меч крају.

На терену је те ноћи постојала само једна фигура, она са бројем 22 на леђима. Првој звезди Мајамија највећа подршка су били Кајл Лаури који је за 36 проведених минута на паркету убацио 18 поена, и Макс Струс који је додао 13.

У пораженом табору најбољу партију је пружио Џејсон Тејтум, момак са универзитета Дјук је ван игре провео само 3 минута, меч је завршио са 30 поена и 9 скокова, Дерик Вајд и Џејлен Браун су убацили 22, односно 20 кошева.

Изабраници Ерика Сполстре су "опалили" 35 пута иза линије 7,24, и погодили су у 15 наврата, у односу на противника који је имао учинак 11/33.

Још од отварања серије смо најављивали да би мајсторица могла одлучивати финалисту лиге. Ко ће загосподарити Истоком знаћемо након 48 минута игре уколико као шлаг на торту не видимо и продужетке.

Џими је показао да поседује чврст карактер и да је просто рођен да решава плеј-оф утакмице, са друге стране имамо Тејтума који је у стању да направи чудо, што смо најбоље видели у првој рунди против Бруклина када је офанзивно и дефанзивно деловао невероватно.

"Зелени град" на финале чека још од 2010. године и навијачи се надају да ће им њихови љубимци испунити жељу.

На Флориди је мало другачија ситуација, они су сезоне 2019/2020 осетили чари играња саме завршнице, тако да сигурно још увек евоцирају успомене.

Верујемо да ће се вечерас играти чвршће него икад, све карте су бачене, улог је превелики, финалиста може бити само један, ово су једне од оних утакмица за које би поједини играчи и живот дали.

Тешко је прогнозирати победника па смо се одлучили да ставимо акценат на поене, наша процена је да задата граница неће бити пребачена.

НАШ ТИП: -197,5 (квота 1,72)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59