НБА СПЕКТАКЛ: Врело је на источној обали!

М.М

25. 05. 2022. у 11:50 >> 11:51

КОШАРКАШИ Мајамија угостиће Бостон у петој утакмици финала плеј-офа

Нерешено је у финалу источне конференције након што су Селтикси издоминирали у четвртој утакмици против Мајамија, Удокини пулени су славили резултатом 102-82.

Домаћин је контролисао утакмицу од самог старта, већ у првој четвртини су приказали сјајну игру и стекли залиху од 18 поена. у другој четвртини су додали гас и након 24 минута на паузу отишли са +24.

Најефикаснији у победничком табору је био прва звезда тима Џејсон Тејтум који је забележио 31 поен, имао 8 скокова и на то додао још 5 асистенција, међутим, сјајан учинак је био само плод тимске игре, чак четири од пет играча из стартне поставе су постигли двоцифрени број поена.

Некада трећи пик на драфту се искупио свом тиму за лошу партију у трећој утакмици када је убацио свега 10 поена уз шут из игре 21%.

Са друге стране у екипи Мајамија Виктор Оладипо је преузео одговорност и убацио 23 поена, пратили су га Данкан Робинсон и Кејлеб Мартин са 14, односно 12 погодака.

Џими Батлер је за 27 проведених минута на паркету постигао само 6 поена уз катастрофалан шут из игре 3-14.

Изабраници Ерика Сполстре су се мучилу у нападу током читаве утакмице, и то је главни узрок зашто се враћају на Флориду са резултатом 2-2 у серији. Отворили су утакмицу са 14 узастопно промашених шутева и постигли само један поен у првих 8 минута што се није десило последњих 25 година у плеј-офу.

Фото Profimedia

Да, била је то једна тешка ноћ за играче Мајамија без битне фигуре Тајлера Хера.

Очекује нас заиста занимљив наставак, још увек се не може предвидети шта ће се издешавати.

У наредном периоду највише ће се очекивати од водећих играча да преузму одговорност и оправдају свој статус.

Биће врело у ФТХ дворани, 20 000 навијача ће давати ветар у леђа својим љубимцима.

Верујемо да ће бити прави спектакл, можда је ово утакмица када се све ломи, одбране ће бити чвршће него до сада и наша процена је да граница поена неће бити пребачена.

НАШ ТИП: -206,5 (квота 1,6)