СПЕКТАКЛ КОЈИ ЋЕ ГЛЕДАТИ ЦЕЛИ СВЕТ: Барселона дочекује акутелног шампиона Европе!
ФУДБАЛСКИ спектакл какав приличи финалу, а не групној фази Лиге шампиона, очекује нас вечерас на "Монжуику" где ће Барселона од 21.00 угостити актуелног првака Европе, екипу Париз Сен Жермена.
Фото: EPA-EFE/JEON HEON-KYUN
Барселона и ПСЖ су имена која обележавају модерну историју Лиге шампиона, а њихови међусобни дуели готово увек постају класик. Од чувене „Ремонтаде“ 2017. године, па све до убедљивих победа Парижана у последњим сусретима, ови клубови исписују странице које љубитељи фудбала дуго памте.
Тим Хансија Флика стиже у овај меч у одличном расположењу. Каталонци су у првом колу савладали Њукасл на „Сент Џејмсис парку“, предвођени двоструким стрелцем Маркусом Рашфордом, а тај тријумф био је део серије од пет узастопних победа.
У Ла Лиги су поново на врху табеле, испред Реал Мадрида, уз импресиван учинак од три гола по мечу у просеку. Барселона је позната по спектакуларним нападачким наступима у Европи, а статистика каже да су постигли чак 75 голова у последњих 17 мечева Лиге шампиона на свом терену.
ПСЖ, с друге стране, улази као актуелни првак Европе, али и тим који има амбицију да одбрани трофеј. Екипа Луиса Енрикеа је у првом колу „демолирала“ Аталанту са 4:0, уз четири различита стрелца.
Ипак, континуитет им је нарушен поразом у дербију од Марсеја, али су брзо исправили курс против Оксера. Оно што боде очи јесте чињеница да су у два од последња три гостовања у Барселони славили убедљиво – 4:1, и сада имају прилику да упишу историјски трећи узастопни тријумф у Каталонији.
Кадар обе екипе је начет повредама. Барселона не може да рачуна на Марка-Андреа тер Штегена, Гавија, Фермина Лопеза и Рафињу, али се вратио суперталентовани Ламин Јамал, који је асистирао Роберту Левандовском за победу над Реал Сосиједадом протеклог викенда. Очекује се и повратак Алехандра Балдеа, што би додатно ојачало последњу линију.
На другој страни, ПСЖ је без освајача златне лопте Усмана Дембелеа, Маркињоса и Кварацхелије, што је велики хендикеп. Ипак, Жоао Невеш, Фабијан Руис и Витиња су се опоравили и спремни су да помогну тиму у везном реду
Историја, форма и околности обећавају неизвесност и спектакл. Барселона на свом терену игра фудбал са пуно голова, док ПСЖ, и поред кадровских проблема, има довољно квалитета да изненади. Ово је судар два тима која желе све – победа је од пресудног значаја и за самопоуздање и наравно пласман међу првих осам што доноси директно место у осмини финала.
Предност дајемо Барси, али њена одбрана не игра добро, прима доста голова и допушта велики број шанси ривалима, па нешто опрезније предлажемо дуплу шансу уз голове.
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 1X&|1+||1+ (квота 1,75)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде
Препоручујемо
РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље се с посебном пажњом прати широм света, па и пратећи спортски сегменти који се тичу санкција руским и белоруским спортистима. Најновије вести на ту тему не тичу се директно санкција, али свакако њихових последица. Оне су, наиме, довеле до нове ситуације која се Русима баш и неће свидети.
04. 12. 2025. у 13:20
КАКАВ ПОТЕЗ! Ево шта је Немања Радоњић урадио након што га је Звезда одстранила из такмичарског тима
Најновије вести из ФК Црвена звезда прилично су бурне.
03. 12. 2025. у 19:35
ФУДБАЛСКИ СВЕТ ОВО НЕ ПАМТИ! Вања Милинковић Савић оборио светски рекорд
Српски голман је одвео Наполи у четвртфинале Купа Италије тако што је у пенал серији против Каљарија најпре постигао гол у седмој серији, а потом одбранио ударац Лувумба у 10. серији.
04. 12. 2025. у 11:36
Коментари (0)