ЈОШ ЈЕДАН СКАНДИНАВСКИ ДЕРБИ: Данци су одлучили да се за Еуро припреме у комшилуку
ДАНАС ћемо на ''Брондби стадиону'' гледати скандинавски дерби између Данске и Норвешке (19.30).
ФОТО: ЕПА
Данска је имала доста добар квалификациони циклус и оправдала је улогу фаворита у групи ''Х'' освојивши прво место испред Словеније и Казахстана са 22 сакупљена бода из десет одиграних утакмица.
На тај начи без већих проблема су заузели место на Еуру где ће имати тежак задатака бар понављања успеха са прошлог првенства када их је у полуфиналу зауставила Енглеска после продужетака (1:2).
За сам Еуро одлучили су да се припремају у комшилуку, мечевима против скандиваских ривала Шведске и Норвешке.
Прве су савладали пре пар дана у веома неизвенсом дуелу поготком Кристијана Ериксена у 86. минуту (2:1), а исто ће покушати да учине данас против ''лавова'' које би у нападу требао да предводи један од најбољих центафора света, Ерлинг Холанд
Велики плус за њих је то што вечерашњи меч играју на ''Брондби парку'' пред својим навијачима, јер код куће играју посебно добро. Непоражени су на последњих 11 утакмица у Данској и на њима су остварили чак девет победа уз само два ремија.
Ово ће им бити последњи меч пред Еуро, а тамо ће играти у групи ''Ц'' са Србијом, Словенијом и Енглеском.
Што се тиче Норвежана, они су се надали да ће заиграти на великом такмичењу по први пут у 21. веку, али реално гледано подбацили су у квалификацијама и мораће да сачекају још пар година за повратак на велику сцену.
Поред Шпаније која је била фаворит да се нађе на Еуру, место у Немачкој из квалификационе групе ''А'' заузела је Шкотска и то поприлично рутински са чак шест поена предности у односу на трећепласирану Норвешку.
Ако погледамо форму екипе, она није на завидном нивоу, али пре пар дана су успели да прекину негативан низ од три везана меча без победе ''декласиравши'' такозвану државу Косово са 3:0, а херој победе био је Ерлинг Холанд који је постигао сва три гола на утакмици.
Вечерашњи ривали дуго нису играли међусобне дуеле и ово ће им бити први пут од 2013. да укрштају копља, а тада су се такође састали у Данског када је домаћа селекција славила са 2:1.
Мечеви Норвешке често обилују головима, реч је о репрезентацији која се узда у свој напад предвођен Холандом и Одегардом, а сматрамо да ће вечерас натерати Данце на нешто отворенију утакмицу и због тога прелдажемо голове.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
НАШ ТИП: |1-3&||1-3 (квота 1,90)
Препоручујемо
РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље се с посебном пажњом прати широм света, па и пратећи спортски сегменти који се тичу санкција руским и белоруским спортистима. Најновије вести на ту тему не тичу се директно санкција, али свакако њихових последица. Оне су, наиме, довеле до нове ситуације која се Русима баш и неће свидети.
04. 12. 2025. у 13:20
КАКАВ ПОТЕЗ! Ево шта је Немања Радоњић урадио након што га је Звезда одстранила из такмичарског тима
Најновије вести из ФК Црвена звезда прилично су бурне.
03. 12. 2025. у 19:35
ФУДБАЛСКИ СВЕТ ОВО НЕ ПАМТИ! Вања Милинковић Савић оборио светски рекорд
Српски голман је одвео Наполи у четвртфинале Купа Италије тако што је у пенал серији против Каљарија најпре постигао гол у седмој серији, а потом одбранио ударац Лувумба у 10. серији.
04. 12. 2025. у 11:36
Коментари (0)