''ОЛД ФИРМ'' ДИРЕКТНО ОДЛУЧУЈЕ ПИТАЊЕ ШАМПИОНА: Ренџерс мора напасти вечитог ривала од првог минута!

В.М.

11. 05. 2024. у 11:00

НАЈНОВИЈЕ издање једног од најлегендарнијих фудбалских ривалстава игра се данас на ''Селтик парку'' од 13:30.

ОЛД ФИРМ ДИРЕКТНО ОДЛУЧУЈЕ ПИТАЊЕ ШАМПИОНА: Ренџерс мора напасти вечитог ривала од првог минута!

Ово ће бити 440. сусрет два шкотска великана, а њихов обрачун дуго није имао оволико битан значај јер директно утиче на то ко ће освојити титулу.

Данашњи сусрет у бољој позицији дочекује Селтик који је први на табели са три бода предности у односу на Ренџерс који мора да игра на победу јер су до краја остала само још два кола након овог.

Оно што је такође јако битна ставка је гол-разлика, јер она одлучује ко је испред на табели уколико су тимови изједначени по броју бодова, што би био случај уколико победе гости из Глазгова.

И ту предност има домаћин са +58 наспрам +53 Ренџерса, али то се брзо може променити, погото ако изабраници Филипа Клемана славе са неколико голова разлике.

Моментум је на страни Селтика који је у последњих пет утакмица сакупио чак 13 бодова, четири победе уз реми са Ренџерсом у ''Олд фирму'' почетком априла (3:3).

Што се тиче госта, он је након тог ремија са вечитим ривалом одиграо две катастрофалне утакмице, поражен је од Рос Каунтија уз реми са Дандијем и због тога је препустио прво место на табели ''зелено-белима''.

Ипак, ситуација се мало поправила тријуфима над Хартсом, Сент Миреном и Килмарноком, тако да је атмосфера позитивна пред данашњи дерби.

Селтик и Ренџерс су се састајали већ три пута ове сезоне и чета Бренадан Роџерса је уписала две победе (1:0, 2:1) уз поменути реми почетком плеј-офа.

Јасно је да гости морају напасти од првог минута, њих само победа одржава у борби за титулу и верујемо да ћемо због тога гледати изузетно отворену утакмицу, те типујемо да ће оба тима постићи бар по гол.

Вреди напоменути и изостанке, Роџерс не може да рачуна на Мекартија и Монгомерија, док је Клеман без Кортеса, Голдсона, Симе и Данила.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,50)