ШАМПИОН ТРАДИЦИОНАЛНО ЛОШЕ ПРОЛАЗИ НА "ВЕСТФАЛЕНУ": Ако ико може да победи Бајер Леверкузен то је Борусија

О. М.

21. 04. 2024. у 08:05

НОВИ шампион Немачке Бајер из Леверкузена гостује Борусији из Дортмунда у првој утакмици откад је освојио наслов.

ШАМПИОН ТРАДИЦИОНАЛНО ЛОШЕ ПРОЛАЗИ НА ВЕСТФАЛЕНУ: Ако ико може да победи Бајер Леверкузен то је Борусија

Иако је Леверкузен већ обезбедио титулу, утакмица, која је на програму од 17 часова и 30 минута на стадиону "Вестфален" није без резултатског значаја, пошто домаћи тим води бору за четврто место са Ред бул Лајпцигом који је јучерашњом победом на гостовању Хајденхајмју побгао на плус три.

Додуше, то би се могло испоставити као беспотребна трка, пошто ће Немачка вероватно добити пето место у Лиги шампиона, у ком случају ће уз Леверкузен, Бајерн и Штутгарт, у елитно такмичење и Дортмунд и Лајпциг.

Наравно, Дортмунд је још у игри и у овој сезони Лиге шампиона и то као полуфиналиста где ће одмерити снаге са Пари Сен Жерменом. Право на овај двобој Дортмунд је изборио победом од 4:2 у реваншу четвртфинала против Атлетико Мадрида.

Без обзира на то, фудбалери Дортмунда ће желети да постану прва екипа ове сезоне која ће скинути скалп Леверкузену. Два пута су били баш близу пораза изабраници Шабија Алонса, оба пута у Лиги Европе, против Карабага у реваншу осмине финала и против Вест хема у реваншу четвртфинала, али су успевали да изједначе оба пута.

У Бундеслиги, најдуже је предност против Бајера имала управо Борусија, која је на "Бајарени" у првом делу првенства водила са 1:0 од петог до 79. минута, а најближе победи био је Бајерн који је до шестог минута надокнаде утакмице у Минхену имао 2:1.

Борусија има великих пробелма ове сезоне када игра код куће против тимова које су на табели изнад њих. Изгубили су на "Вестфалену и од Бајерна (0:4) и од Штутгарта (0:1) и од Лајпцига (2:3).

Многе рекорде ове сезоне оборио је Леверкузен, а један од њих имаће прилику да додатно порпаве данас на "Вестфалену". То је низ од седам победа на гостовањима у Бундеслиги, али да би то оствартили мораће да победе у Дортмунду, а Борусија је тим против кога Бајер има тренутно најдужи низ без победе у лиги (један реми и два пораза).

Дортмунд је у сезони 2022/23 на Вестфалену победио са 1:0, голом Марка Ројса у десетом минуту.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36