ПАРТИЗАН ИМА РЕЦЕПТ ЗА ТИТУЛУ! Чукарички може до четвртог места

О. М.

14. 04. 2024. у 08:15

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостују Чукаричком у последњем колју регуларног дела Суперлиге Србије. Утакмица је на програму од 19 часова и 45 минута на Бановом брду.

Партизан ће на Бановом брду против Чукаричког и покушати да продужи низ од три победе у лиги и задржи прикључак за "вечитим" ривалом уочи плеј-офа. Чукарички је шести на табели са 45 бодова.

"Брђани" су пре неколико дана испали из Купа Србије, изгубивши од Војводине, док је Партизан прошао у полуфинале кроз иглене уши, пеналима против Вождовца.

Чукарички је, додатно, закомпликовао и своју позицију у првенству, пре свега превеликим бројем нерешених утакмица у последње време.

Тренутно су изабраници Горана Станића шести на табели са 45 бодова, али уз мало среће поред много вештине и знања потребних да се савлада Партизан, могу и до четврте позиције пред плеј-оф. Да би се то остварило, ТСЦ би у дербију кола требало да победи Војводину, као и да Вождовац савлада крагујевачки Раднички.

У сваком случају, шансе да Чукарички одбрани троструко узастопно освајано треће место су врло мале, јер је ТСЦ већ на плус 12 пред наставак првенства.

Две вести обрадовале су пред почетак овог дербија тренра Партизана Игора Дуљаја Прва је да је најбољи стрелац тима и Супер лиге Србије Матеуус Сладања прикључен тренинзима првог тима, а друга је да је Фудбалски савез Србије усвојио жалбу "црно-белих" и смањило казну због коментарисања суђења.

Оно што пред ово гостовање брине и Дуљаја и навијаче Партизсна је податак да "парни ваљак" има само једну победу са последњих седам гостовања на Бановом брду.

Прошле године било је два пута по 1:0 у размаку од само четири дана. У новембру прошле године у Хумској било је 2:1 за Партизан који је до победе стигао тек у шестој минути надокнаде голом Михајла Илића.

Јунак Партизанове победе над Вождовцем, голман Александар Јовановић најавио је да ће "црно-бели ићи на свих осам победа до краја Суперлиге.

- До краја имамо још осам утакмица у Супер лиги Србије. Знамо јасан циљ - све утакмице морамо да победимо. Спремамо се, али то није лако, зато што имамо константан притисак, због бодова које смо испустили. Наш вечити ривал добија сваку утакмицу, те неће бити лако - истакао је голман Партизана.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 2 (квота 1,95)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59