НИЈЕ "НЕВЕРКУЗЕН" НЕГО "НЕВЕРЛУЗЕН": Бајер све ближе успеху какав се у "лигама петице" чека од 2012. године

О. М.

06. 04. 2024. у 09:00

ЛИДЕР немачке Бундеслиге Бајер из Леверкузена ове недеље од 15 часова и 30 минута гостује Унион Берлину у оквиру 28. кола.

НИЈЕ НЕВЕРКУЗЕН НЕГО НЕВЕРЛУЗЕН: Бајер све ближе успеху какав се у лигама петице чека од 2012. године

"Фармацеути" су непоражени у 40 утакмица ове сезоне у свим такмичењима. Изабраници Шабија Алонса имају пред почетак овог кола значајну предност од 13 бодова на врху табеле испред минхенског Бајерна који је у претходној рунди изгубио  "Дер Класикер" против Борусије из Дортмунда.

Бајер је пре репрезентативне паузе победио Фрајбург у гостима са 3:2, лакше него што то резултат можда сугерише. Та победа била је 22. у сезони, чиме су изабраници Шабија Алонса оборили клупски рекорд по броју победа у једној сезони, иако је до краја ове остало још осам кола. Након што су у претходнокм колу победили и Хофенхајм јасно је да није немогуће да до краја сезоне оборе рекорд минхенског Бајерна од 28 утакмица.

Само је Бајерн у сезони 2012/13 (тренер Јуп Хајнкес) и 13/14 (Пеп Гвардиола) освајао 90 или више бодова, а то може да надмаши Алонсов Бајер, уколико у наредних седам кола оствари шест победа и реми или свих седам победа.

Најближе првом поразу у сезони био је средином марта, када је мало недостајало да га из Лиге Европе елиминише сензационални Карабаг. После 2:2 у Азербејџану екипа Гурбана Гурбанова имала је 2:0 на "Бајарени", али их је на крају коштао црвени картон из 62. минута. Занимљиво да су и бројчано слабији успели да постигну један гол, али је домаћи тим убрзо после стицања играча више смањио на 2:1 преко Фримпонга, да би чешки интернационалац Патрик Шик головима у другом, односно осмом минуту зауставног времена одвео свој тим у четвртфинале Лиге Европе, где их чека двомеч са Вест хемом. Иначе, Шик је и у првој утакмици поставио коначних 2:2 у другом минуту зауставног времена, а Карабаг је и на стадиону "Тофик Бахрамов" испустио предност од 2:0.

Биће занимљиво против Вест хема и у евентуалном полуфиналу против Роме или Милана, али је приоритет "фармацеута" коначно уклањање надимка "Неверкузен", односно освајање прве "салатаре" у историји. Бајерн сигурно неће одустати док год има теоретске шансе да одбрани наслов и тога су у Леверкузену свесни, али су и у Бајерну свесни да су им шансе већ сада у домену теорије.

Леверкузен је у досадашњој историји освојио два трофеја, Куп УЕФА 1988. године и Куп Немачке три године касније. Ове сезоне имају прилику да трофејну салу обогате са чак три трофеја. Теоретски титулу могу да обезбеде најраније после 30. кола када гостују Дортмунду (21. априла), а финале Купа их чека 25. маја против друголигаша Кајзерслаутерна. Финале Лиге Европе заказано је само три дана раније у Даблину...

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 2 (квота 1,62)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36