ГРАДСКИ ДЕРБИ У ПРЕСТОНИЦИ: Тотенхем наставља потеру за Лигом шампиона на ''Олимпијском стадиону''

В.М.

02. 04. 2024. у 07:50

ПОСЛЕДЊУ утакмицу данашњег програма Премијер лиге одиграће Вест хем и Тотенхем. Градски дерби почиње у 21:15, а правду ће делили Џеф Брукс.

ГРАДСКИ ДЕРБИ У ПРЕСТОНИЦИ: Тотенхем наставља потеру за Лигом шампиона на Олимпијском стадиону

Након ремија Јунајтеда и Брентфорда протекле суботе, постало је изгледно да ће борбу за четврто место које засигурно води у Лигу шампиона водити Астон вила и Тотенхем. Оно тренутно припада ''бирмингемским лавовима'' који беже три бода ''певцима'', али одиграли су меч више од њих и евентуални тријумф од два гола разлике и омогућио екипи из престонице да их прескочи на табели.

Постоји могућност и да пета позиција води у Лигу шампиона, али доста тога ће зависити од наступа енглеских екипа у нокаут фазама евроспких такмичења, тако да треба бити стрпљив и видети како ће се четвртфинала најбољих такмичења УЕФЕ одвити.

Што се тиче Тотенхема, он вечерашњи меч дочекује у доста добром ритму, с озбиром да је славио на три од претходна четири дуела, као и да је за викенд савладао Лутон са 2:1.

Ипак, гости у почетком сезоне изгледали доста боље на терену него сада, иако бележе добре резултате не играју са истом оштрином и брзином, а делује и да се противничке екипе полако навикавају на стил игре чете Ангелоса Постекоглуа, али инидивидуални квалитет играча попут капитена Хјон Мин Сона, који је против Лутона постигао победоносни гол, им доноси злата вредне бодове.

Оно што је постала карактеристика ове екипе је да доста слабо отвори меч, па да у другом полувремену не само надокнади резултат, већ и преокрене меч у своју корист, па је Тотенхем после преокрета побеђивао Брајтон, Вест хем и Кристал палас.

Са друге стране, потпуно је супротна прича у редовима Вест хем који доста боље отвара утакмице, али у њиховим завршницама испушта победе.

Најбољи пример тога видели смо за викенд када су на полувремену водили са 2:1 на гостовању Њукаслу. Касније су и подебљали ту предност, али су у завршној фази утакмице у року од десет минута примили чак три гола и тако погунуте главе напустили ''Сент Џејмсис парк''.

Пре тога су такође повели против Астон виле и на крају одиграли 1:1, мада вреди напоменути да су им чак два гола поништена интервенцијом ВАР-а на том сусрету.

Због тих пропуштених шанси налазе се на седмом месту, али тешко да ће моћи боље од тога јер заостају четири бода за шестопласираним Јунајтедом који је одиграо меч мање од њих.

Оно што ће чекићарима дати одређено самопоуздање пред овај градски дерби је чињеница да су већ једанпут савладали Тотенхем ове сезоне, то је било почетком децембра када су после преокрета головима Боувена и Ворд Прауза славили са 2:1 славили на ''Тотенхем хотспур стадиону''.

Традиционално гледано, двобоји ових тимова често доносе велики број голова и на четири од минулих пет обрачуна обе екипе су тресле мрежу, а ако на то додамо је на последњих 12 утакмица гостију виђено бар три поготока, очигледна прогноза је да ће бити голова.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: |1-3&||1-3 (квота 1,78)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59