РАШОВИЋ И СТОЈКЕ ПРЕБОЛЕЛИ ЛИГУ ШАМПИОНА: Ал Фејха се окреће домаћем шампионату

О. М.

29. 02. 2024. у 09:17

АЛ ФЕЈХА гостује Ал Раеду у утакмици 22. кола саудијске Про лиге која је на програму од 15 часова на стадиону "Краљ Абдула спорт сити" у Бурајди.

Гости су се мало стабилизовали после три везана пораза у првенству, којима треба додати и елиминацију из Азијске лиге шампиона, од Роналдовог Ал Насра.

Изабраници Вука Рашовића везали су две првенствене победе и показали да им испадање из елитног азијског клупског такмичења није толико тешко пало.

Фејха је пре четири дана победила Абху код куће. У веома узбудљивом мечу било је 3:2 за "поморанџе" које су већ у четвртом минуту остале са десеторицом јер је искључен дефанзивац Хусеин ел Шувајш.

То су гости искористили да дођу у вођство од 1:0, али су се домаћи врло брзо прегруписали, пред крај полувремена изједначили, а у другом делу игре са два гола стигли до потпуног преокрета. Абха је у дубокој надокнади успела да смањи на 3:2.

Између два пораза од Насра у Лиги шампиона, Фејха је славила на гостовању Хазему.

Тренутно су наранџасти десети на табели са 25 бодова, пет више од данашњег ривала и седам више од екипа у зони испадања.

Раед је у прошлом колу испустио победу на гостовању Ријаду. Претходно су изгубили од Ал Хилала који је био на крилима најбољег стрелца Александра Митровића. Ипак, Раед је сада два бода изнад зоне испадања, а до пре само четири кола били су претпоследњи на табели.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,75)