"ЧЕКИЋАРИ" И "ПЧЕЛЕ" ТРАЖЕ ИЗЛАЗ ИЗ КРИЗЕ: Мали лондонски дерби могао би да донесе доста голова

О. М.

26. 02. 2024. у 12:37

МАЛИ лондонски дерби између Вест хема и Брентфорда затвара 26. коло енглеске Премијер лиге.

ЧЕКИЋАРИ И ПЧЕЛЕ ТРАЖЕ ИЗЛАЗ ИЗ КРИЗЕ: Мали лондонски дерби могао би да донесе доста голова

"Чекићари" не могу да се саставе у 2024. години. Стару су завршили неочекиваном победом над Арсеналом од 2:0 на "Емирејтсу" и ту као да су завршили првенство. Уследило је осам утакмица без победе, укључујући и паклену освету "тобџија" које су у претпрошлом колу са троструком каматом вратиле мило за драго изабраницима Дејвида Мојза - 0:6 на стадиону "Лондон".

Шкотски стручњак је преузео одговорност за тај пораз, а управа му је ипак указала поверење.

"Чекићари" нису постигли гол на последње три утакице, пуних 300 минута је протекло откада је Ворд-Прауз са беле тачке затресао мрежу Борнмута. Из игре нису били прецизни 371 минут, а опет је последњи стрелац био Ворд-Прауз изједначујућим голом против Шефилд јунајтеда у 79. минуту утакмице, последње коју "оштрице" нису изгубиле на "Брамал лејну".

Право је чудо да и поред оваквих резултата Вест хем стоји релативно добро на табели. Чак би победом у овом мечу дошли на осму позицију.

Чекићаре кроз десет дана очекује први сусрет осмине финала Лиге Европе, а жреб је хтео да им противник буде Фрајбург с којим су већ играли у групној фази и оба пута победили.

Брентфорд је у последња три дана везао два пораза од две водеће екипе у Лиги, Ливерпула и Манчестер ситија. Са "грађанима" су се састали у заосталој утакмици 18. кола, а од шампиона су изгубили и пре три недеље у утакмици 23. кола.

Од почетка децембра доживели су девет пораза у 11 утакмица и имају само две победе. Од почетка децембра ниједан тим није освојио мање бодова од Брентфорда у Премијер лиги.

"Пчеле" су сада на 14. месту са 25 бодова, само пет бодова изнад зоне испадања.

После Тотенхема, Ливерпула и Манчестер ситија, њихов тежак распоред се наставља јер их чекају дуели против Вест Хема, Челсија, Арсенала и Манчестер јунајтеда у наредних неколико недеља.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,73)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36