"СВРАКЕ" ДОЛАТЕ ДА СЕ ОСВЕТЕ "ШУМАРИМА": Нотингем без првенствене победе од децембра

О. М.

10. 02. 2024. у 14:34

ЊУКАСЛ гостује Нотингем форесту у 24. колу енглеске Премијер лиге. Утакми"ца се игра на стадиону "Сити граунд" од 18 часова и 30 минута.

СВРАКЕ ДОЛАТЕ ДА СЕ ОСВЕТЕ ШУМАРИМА: Нотингем без првенствене победе од децембра

Нотингем Форест је пре три дана изборио пласман у осмину финала Еф-Еј купа а прошлог викенда је освојио бод на гостовању Борнмуту. Ипак, с обзиром да је победа над Бристол ситијем у Купу дошла после пенала, "шумари" су сада у серији од пет утакмциа без победе, седам ако се она на продужетке у поновљеној утакмици против Блекпула рачуна као реми.

Због тога је Форест уочи овог меча био само два места и исто толико бодова изнад зоне испадања, па би после овог кола могло да се деси да падну на 18 место. Чак је и реално да их Лутон који игра против Шефилд јунајтеда, претекне ако овде не победе, док је мало тежа варијанта да Евертон освоји бод или савлада Манчестер сити.

Нотингем нема првенствену победу одпретпоследњег дана прошле године када је на "Сити граунду савладао Манчестер јунајтед, а коло пре тога, на "боксинг деј" је био бољи и од данашњег ривала, победивши са 3:1 у Њукаслу.

Иако су "свраке" тада повеле, голом Александра ИСака са беле тачке у 23. минуту изједначење је стигло у последњинм тренуцима првог полувремена, а преокрет у другом делу. Сва три гола за "редсе" постигао је Крис Вудс, иначе са осам погодака први стрелац екипе, али њега данас због повреде нече бити у саставу.

То значајно отежава жеље Нотингема да по први пут од шампионске сезоне 1977/78 оствари двоструку првенствену победу над Њукаслом.

Током последњих пет лигашких наступа, Њукасл је примио 15 голова и попео укупан скор на 37 ове сезоне, што је већ четири више у односу на целу сезону 2022/23. Нимало весела статистика којој јтреба додати да Њукасл није сачувао мрежу на Сити граунду од вицешампионске 1996. године.

С друге стране, у протеклих пет кола Премијер лиге, Њукасл је имао највише удараца у гол (46) од било које екипе. Ту спада и утакмица прошлог кола против Лутона која је завршена гоеладом 4:4 и многи је већ сада проглашавају за најбољу у овој сезони Премијер лиге.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 1,90)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24