ВРЕМЕ ЈЕ ДА "ТРАКТОРЏИЈЕ ПРОРАДЕ": Вест бромвич се мучи на страни

О. М.

10. 02. 2024. у 11:32

ФУДБАЛЕРИ Ипсвича дочекују Вест бромвич албион у утакмици 31. кола енглеског Чемпионшипа. Меч се игра на "Портман роуду" од 13 часова и 30 минута.

ВРЕМЕ ЈЕ ДА ТРАКТОРЏИЈЕ ПРОРАДЕ: Вест бромвич се мучи на страни

Ипсвич је све даље од директне промоције у Премијер лигу, а ако овако натаве да играју измаћи ће им и место у плеј-офу. Ипсвич је после 15 кола заостајао само четири бода за Лестером и имао чак 11 више од Саутемптона (то су екипе које сада држе места која воде директно у Премијер лигу), а сада за "лисицама" заостаје 13, а за "свецима" два бода. Уз то, прескочио их је и Лидс додуше уз утакмицу више. Чак је и ВБА у том периоду освојио један бод више од данашњег ривала па иако се тренутно чини да "багиси" имају велики заостатак, има још доста да се игра и нешто хитно мора да се мења у игри Ипсвича.

После прошлонедељног пораза 3:2 од Престона менаџер Киран Макена жалио се да су његови пулени заслужили бар бод, иако је Престон већ у 39. минуту водио са 3:0, а Ипсвич до другог гола стигао тек у 87. минуту.

Ипсвич је доживео срамоту и у ФА купу где је елиминисан у шеснаестини финала од шестолигаша Мејдстона.

Да све није тако црно говори податак да "тракторџије" и даље имају великих 15 бодова више од Ковентрија, Сандерленда и Норича, који деле седмо место, прво које не води у плеј-оф.

Такође, "Портман роуд" је нека врста "сигурне куће" за Ипвич који је овде доживео само један пораз, у четвртом колу од Лидса, било је 4:3 у невероватној утакмици у којој су Јоркширци постигли три гола за осам минута, уз три ремија која су дошла узастопно у другој половини децембра.

Иза Ипсвича се полако назире ВБА, који је једно место, али 11 бодова иза својих домаћина, што је велика разлика која данас може бити смањена. Енди Вајман је био херој минималне победе против ривала Бирмингема у прошлом колу.

ВБА се мучи на гостовањима где је везао три пораза без постигнутог гола, а у последњих пет излета на страни остварили су само једну победу и то над слабашним Ротерамом.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 2,07)

ПОГЛЕДЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36