"ЦРВЕНДАЋИ" СЕ НАДАЈУ НОВОМ ИЗНЕНАЂЕЊУ: Пао је Вест хем, зашто не би могао и Нотингем форест
НОТИНГЕМ форест дочекује Бристол сити у поновљеној утакмици шеснаестине финала енглеског Еф-Еј купа.
Foto: Profimedia
Први меч пре две недеље на стадиону "Аштон Гејт" у Бристолу завршен је без голова.
Нотингем форест има иза себе не баш успешан јесењи део сезоне и после 23 одиграна кола налазе се на незавидном 16. месту на табели Премијер лиге, са само два бода више од Евертона који је први тим у зони испадања.
Осим тога, не иде им у прилог ни чињеница да са 41 примљеним голом имају трећу најслабију одбрану у лиги и нема сумње да ће домаћин морати да подигне форму на виши ниво ако жели да обезбеди опстанак.
После две фантастичне победе против фаворита Манчестер јунајтеда и Њукасла, Нотингем је везао три првенствена меча без тријумфа, изгубивши од Брентфорда са 3:2, Арсенала са 2:1, односно ремијем у претходном колу са Борнмутом.
У претходној рунди Еф-Еј купа, "шумари" су елиминисали Блекпул.
С друиге стране, ако је судити по резултатима у досадашњем делу Чемпионшипа, Бристол ће до краја шампионата играти растерећен, с обзиром на то да се налази на сигурном 14. месту, без великих шанси за пласман у Премијер лигу, али и далеко од зоне испадања, а опстанак је био и примарни циљ екипе.
Бристол је последњи првенствени тријумф забележио крајем децембра у дуелу са Вотфордом, после чега су везали шест мечева без победе (три пораза и три ремија), али треба имати у виду да су у том периоду гости успели да елиминишу великог фаворита Вест хем у претходном колу ФА купа, па зашто онда не би и Нотингем.
НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 2,05)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
"СУПЕР ОРЛОВИ" ВЕЋ ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Јужна Африка слави голмана хероја
07. 02. 2024. у 09:53
КАТАР ЦИЉА ДРУГО УЗАСТОПНО ФИНАЛЕ: "Понос Персије" шест пута падао у полуфиналу, време је да се та традиција сруши
07. 02. 2024. у 10:24 >> 10:24
"СЛОНОВИ" ЗВАНИ ТАЛИЈА! Хук са трибина носи домаћина до финала?
07. 02. 2024. у 14:03 >> 14:03
ХАОС! Партизан се сели, разлог је - Динамо Загреб!
Најновије вести из света спорта су сасвим несвакидашње, а иако је Србија у питању, односно Партизан, и те како на најновију одлуку утичу и навијачи из Хрватске, али и Грчке и Аустрије.
23. 12. 2025. у 14:17
ЈУЧЕ СТИГАО ДЕЈАН СТАНКОВИЋ, А ДАНАС... Црвена звезда са две вести обрадовала "делије"
ДЕЈАН Станковић се вратио у Црвену звезду. Овог понедељка је званично започео његов други мандат на клупи црвено-белих, а шампион Србије је дан потом саопштио две вести везане за новог/старог тренера клуба с Маракане.
23. 12. 2025. у 12:57
ИЗДАЈА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Москва хитно наредилa да се ухапси легендарни руски спортиста
СКАНДАЛ!
23. 12. 2025. у 10:40
Коментари (0)