"ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ" ШОКИРАЛИ БРАНИОЦА ТРОФЕЈА: Монако је изгубио на два последња гостовања данашњем ривалу

О.М.

08. 02. 2024. у 09:23

МОНАКО гостује четвртолигашу Руану у шеснаестини финала Купа Француске. Утакмица се игра на стадиону "Робер Диошон" од 20 часова и 45 минута.

ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ ШОКИРАЛИ БРАНИОЦА ТРОФЕЈА: Монако је изгубио на два последња гостовања данашњем ривалу

Монако је и даље на петом месту у Првој лиги Француске и има исти број бодова као Лил -35. У последњих пет мечева имају само једну победу, два пораза и два ремија, па су им шансе да до краја сезоне сустигну лидера шампионата Пари Сен Жермен сада у домену теорије.

Монако је у прошлом колу на свом терену ремизирао 1:1 са Авром. Домаћи фудбалери су показали добар фудбал, уз много покушаја на противнички гол, али је једини погодак постигао Висам Бен Једер у 63. минуту. Само два минута касније Фофана је постигао аутогол, након чега Монако није могао да пробије одбрану Авра у преосталих пола сата игре.

Монако је одиграо нерешено 2:2 против Марсеја, изгубио од Ремса 3:1. У Купу Француске Монако је био бољи од Родеза 3:1.

Руан је ове сезоне ушао у четврти разред француског фудбала и тренутно је на седмом месту са 25 бодова. Везали су два узастопна пораза, после сјајног низа од три победе.

Ово је први пут у 21. веку да овај четвртолигаш стигне до шеснаестине финала. Иначе, следеће године навршиће се цео век од највећег успеха "црвених ђавола", пласмана у финале националног купа Француске где их је зауставио данас непостојећи Атлетик Париз.

Руан је до овог највећег успеха у столећу стигао избацивши у претходној рунди браниоца трофеја екипу Тулузе после шокантне пенал серије. Утакмица је у регуларном делу завршена резултатом 3:3. Водили су "црвени ђаволи" са 1:0, бранилац пехара преокренуо да 2:1, затим је Руан промашио пенал  али ипак успео да стигне до новог преокрета и поведе са 3:2.

Тулуза је изједначила у другом минуту надокнаде, а онда се приступило пеналима. Изређали су се сви играчи обеју екипа и после 22 тучена пенала било је 11:11, а онда је непрецизан био дефанзивац Тулузе Габријел Суазо. Абдужалил Салоуне је био и други пут прецизан и донео историјски успех Руану.

У прошлом колу изгубили су од Версаја са 2:1. У изједначеном мечу Версај је први стигао до гола у 20. минуту. Изједначење смо чекали 15 минута, а стрелац је био Лопи са беле тачке. До краја меча било је неизвесно, а онда је на крају паузе Нађе постигла победоносни гол за Версај.

Руан и Монако нису играли од 1985. године када су "црвени ђаволи" последњи пут играли у Првој лиги. Последња два гостовања Монака овде завршена су победом домаћина, али од овог ривала никада нису изгубили у Купу.

НАШ ПРЕДЛОГ: 4+ (квота 2,12)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59