КАРЛСРУЕ РУШИ РЕДОМ, АЛИ ОПРЕЗ: Вехен је изашао из кризе

О. М.

02. 02. 2024. у 10:54

КАРЛСРУЕ дочекује Вехен у утакмици 20. кола друге немачке лиге, популарне "Цвајте". Утакмица се игра од 18 часова и 30 минута на стадиону "Вилдспарк".

Profimedia/ IMAGO

Карлсруе је значајно унапредио игру од почетка сезоне. Они су непоражени у последњих седам кола, а из утакмице у утакмицу показују све ефикаснију игру.

Победили су у прошлом колу на гостовању Хамбургер са 4:3. Био је то узбудљив меч у којем су фудбалери Карлсруеа до петог минута водили од 2:0. Хамбургер је узвратио са два гола у завршници првог полувремена. Почетак другог полувремена донео је нови гол за Карлсруе, после чега је уследило ново изједначење али су гости у 81. минуту постигли победоносни гол.

Пре тога Карлсруе је победио Оснабрик са 2:1 и Елверсберг са 3:2, а победио је и у три пријатељске утакмцие током мини зимске паузе. пследњи пораз доживели су почетком новембра од Падерборна.

С друге стране, Вехен је бележио пад форме последњих недеља, али је чини се томе дошао крај јер је после шест утакмица у којима је освојио само једна бод коначно протиклог викенда стигао до победе. Савладали су Херту са 3:1.

Вехен је у првом делу сезоне победио са 1:0, а пре тога састали су се у сезони 2019720 када су се борили за опстанак. Вехен није успео, испао је у трећу лигу, а Карлсруе је био први изнад црте. Оба пута те сезоне славили су гости.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,55)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2024. у 19:16

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17