ДЕРБИ ЗАЧЕЉА У БУНДЕСЛИГИ: Дармштат од октобра без победе

О. М.

28. 01. 2024. у 11:34

УНИОН Берлин дочекује Дармштат на свом "Стадиону поред шумареве куће" у Кепенику. Дерби зачеља 19. кола Бундеслиге на програму је од 15 часова и 30 минута.

Прошле сезоне, Унион Берлин је посустао пред крај и изгубио трку са немачким великанима. Кад су сви очекивали да "гвоздени" преброде дечије болести и ове сезоне направе тај корак који им је недостајао, они су из необјашњивх разлога упали у трку за опстанак.

Тренутно су на 15. месту са само 14 бодова из 17 утакмица.

Пре четири дана Унион Берлин је изгубио од Бајерна са 1:0 у заосталој утакмици 12. кола. Бајерн је скоро све време нападао, имао 34 покушаја на гол, али једини успешан напад догодио се у 46. минуту. Унион Берлин се грчевито бранио, шутирајући само једном у гол Бајерна. Чудо је да Бајерн није остварио убедљивији тријумф.

Дармштат не зна за победу од почетка октобра, када је везао две, на гостовању Аугзбургу и код куће против Вердера. То су им уједно једине две у сезони. После тога скупили су још четири бода из исто толико ремија, последњи у прошлом колу против Ајнтархта када су губили са 2:0 а до бода стигли у петом минуту надокнаде.

У првом делу сезоне било је 4:1 за Унион, а раније се никада нису сретали у Бундеслиги. Дармштат је имао више успеха некада у "цвајти".

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,95)

ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47