МАЛИ НИКАКО ДА ВЕЖЕ ДВЕ ПОБЕДЕ НА АФКОНУ: Тунис не сме да изгуби после кикса против аутсајдера
ТУНИС и Мали играју дерби утакмицу другог кола Е групе на Афричком купу нација. Сусрет је заказан за 21 час на стадиону Амаду Гон Кулибали у Корогу.
ФОТО: ЕПА
Очекивало се уочи почетка АФКОНА да ће овај меч одлучивати о првом месту групе Е, али тако нису изгледа мислили репрезентативци НАмибије који су шокирали Тунишане у првом колу и тако их довели у ситуацију да им утакмица против Малија буде "бити или не бити опстанка на турниру.
Јер, ако изгубе сигурно неће ући у прве две екипе а са нула бодова уочи трећег кола и једно од четири најбоља трећа места биће им прилично недостижно. "Орловима Картагине" се од 2013. године није десило да не изађу из групе на АФКОН-у.
Дакле, ако желе да понове или надмаше успех са последња четири АФКОН-а, једно полуфинале и три четвртфинала, морају да се врате у форму која их је красила претходних шест месеци. Од јуна прошле године изгубили само два пута, на мини турнеји по Источној Азији, у гостима Јапану и Јужној Кореји.
Тунис и Мали били су у истој групи и пре три године у Камеруну и тада су у првом колу "зелени орлови" били бољи од "орлова Картагене" са 1:0. Касније је Тунис изгубио са 1:0 и од Гамбије али га је убедљива победа над Мауританијом у другом колу (4:0) ипак спасила елимининације. После су победили и Нигерију пре него што их је у четвртфиналу зауставила Буркина Фасо. Све утакмице Туниса на претходном шампионату завршене су резултатом 1:0, осим убедљиве победе над Мауританијом.
Мали је у серији од девет утакмица без пораза. Тај низ је кулминирао рутинском победом од 2:0 над Јужном Африком на отварању АФКОН-а. Мали има проблем са конзистенцијом на афричким шампионатима јер од 2012. године нису везали две победе у овом такмичењу.
Ниједна од њихових последњих осам утакмица на завршници АФКОН-а није донела више од два гола.
НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 2,50)
ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
МОРИЊО ЈЕ ПРОШЛОСТ! Легенда Роме преузима клуб у веома тешком тренутнку
20. 01. 2024. у 08:04
ЛУКА ЈОВИЋ ЗАРАДИО ПОВЕРЕЊЕ СТЕФАНА ПИОЛИЈА: Росонери се и даље надају да могу до титуле
20. 01. 2024. у 12:19 >> 12:19
ЛЕВЕРКУЗЕН И ДАЉЕ БЕЗ ПОРАЗА: Лајпциг дочекује лидера и најбољу немачку екипу у овом тренутку
20. 01. 2024. у 10:55 >> 10:55
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!
Најновије вести из Денвер нагетса, НБА клуба за који игра Никола Јокић, нису нимало наивне а тичу се управо српског аса.
24. 02. 2026. у 17:55
ЦЕЛА БОСНА НА НОГАМА: Чувени српски фудбалер преузима сарајевски клуб?!
НИЈЕ дуго трајао боравак бившег тренера Црвене звезде, Славише Стојановића на клупи сарајевског Жељезничара. Ипак, овај клуб би врло брзо могао да пронађе његову замену.
24. 02. 2026. у 16:49
Коментари (0)