ТЕШКО БЕЗ АБУБАКАРА И ШУПО-МОТАНА: Камерун је аутсајдер у судару са шампионима "Црног континента"

Оља Мркић

19. 01. 2024. у 08:40

ШАМПИОН Африке Сенегал састаје се са Камеруном у дербију другог кола Ц групе на Афричком купу нација.

ТЕШКО БЕЗ АБУБАКАРА И ШУПО-МОТАНА: Камерун је аутсајдер у судару са шампионима Црног континента

FOTO: Tanjug/AP

Утакмица се игра овог петка вече од 18 часова на стадиону "Шарл Конана Бани" у Јамасукру.

"Лавови из Теранге" су добро почели одбрану титуле пошто су у првом колу са 3:0 савладали Гамбију. Ламин Камара је постигао два гола у другом полувремену након што је Гамбија остала с играчем мање, али већ тада је била у минусу пошто је Папе Гај постигао водећи гол већ у четвртом минуту на асистенцију Садија Манеа. Била је то пета узастопна утакмица без изгубљене за изабранике Алију Сисеа који су претрпели само један пораз у последњих 15 утакмица, од Алжира у пријатељском одмеравању снага.

С друге стране, Камерун је разочарао навијаче, одигравши само нерешено 1:1 са Гвинејом. Ни играч више цело друго полувреме није помогао "непобедивим лавовима" да победе Гвинеју, заправо им је помогао да спасу бод.

Осветило се Ригоберту Сонгу што је пустио Андреа Онану да се репрезентативним друговима придружи касније како би могао да наступи у дербију Премијер лиге за Манчестер јунајтед против Тотенхем хотспура, а примерило се и одсуство повређеног капитена Винсента Абубакара.

Сенегал ће комплетан ући у овај меч, осим што су у Обалу Слоноваче отпутовали без Булаја Дија и голмана Мидлзброа Сенија Диенга. Уместо њих, Сисе је позвао двојац из Лоријена Бамба Диенга и Алфреда Гомиса.

Остаје да се види да ли ће Абубакар бити спреман да се врати против Сенегала, пошто је пропустио против Гвинеје због повреде бутине коју је задобио на тренингу прошле недеље.

Онана би требало да се врати на гол, пошто је допутовао у камп касно као што је договорено након што је помогао Манчестер јунајтеду да победи Тотенхем. Он се вратио на време и да заигра против Гвинеје, али је ослиучено да је паметније да се одмори после напорног пута.

Заменио га је рођак Фабрис Ондоа коме је ово била девета утакмица са златним лавом на грудима и успео је да очува ореол непобедовости из надимка репрезентације, пошто је селекција из Западне Африке до сада победила четири пута и играла нерешено у пет наврата када је чувар мреже Нима стајао међу стативама.

Занимљив податак у вези репрезентације Камеруна је тај што селектор Сонг није у тим позвао нападача минхенског Бајерна Ерик-Максима Чупо-Мотинга.

Манеов гол са беле тачке био је довољан да обезбеди победу Сенегалу у последњем дуелу ових екопа, пријатељском у Француској прођлог октобра.

Последњи такмичарски сусрет ипак је припао Камеруну који је 2017. године на путу до пете титуле шампиона "Црног континента" победио на пенале након што је после 120 минута било 0:0. Али, од тада је прошло седам година и Сенегал је сада ипак фаворит.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 2,00)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!

РУСИЈА У ШОКУ: Велика звезда тениса се одрекла руског држављанства, друга за седам дана!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље се с посебном пажњом прати широм света, па и пратећи спортски сегменти који се тичу санкција руским и белоруским спортистима. Најновије вести на ту тему не тичу се директно санкција, али свакако њихових последица. Оне су, наиме, довеле до нове ситуације која се Русима баш и неће свидети.

04. 12. 2025. у 13:20

ФУДБАЛСКИ СВЕТ ОВО НЕ ПАМТИ! Вања Милинковић Савић оборио светски рекорд

ФУДБАЛСКИ СВЕТ ОВО НЕ ПАМТИ! Вања Милинковић Савић оборио светски рекорд

Српски голман је одвео Наполи у четвртфинале Купа Италије тако што је у пенал серији против Каљарија најпре постигао гол у седмој серији, а потом одбранио ударац Лувумба у 10. серији.

04. 12. 2025. у 11:36

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе