ЛУКА ЈОВИЋ ОД ПРВОГ МИНУТА НА ТЕРЕНУ? Србин би требао да предводи навалу Милана у мечу осмине финала Купа Италије

В.М.

02. 01. 2024. у 17:25 >> 17:25

НОВУ годину у италијанском фудбалу отвориће Милан и Каљари који се састају на ''Сан сиру'' (21:00).

Након што је пропустио првих пар кола, Милан се укључује у такмичење у којем ће покушати да се докопа свог седмог трофеја у богатој историји клуба.

После неочекиваног ремија са Салернитаном, домаћин је завршио 2023. годину у стилу, савладавши Сасуоло са 1:0 поготком Кристијана Пулишића у 54. минуту.

Тим тријумфом росонери су се одржали на трећој позицији, а оно што је такође битно је да су искористили кикс Интера који је ремизирао са Ђеновом, па сада заостају девет бодова за вечитим ривалом који је први на табели.

Може се рећи да је Милан имао донекле разочаравајућ први део кампање, очекивало се да он буде главни ривал Интеру за Скудето, а то је ипак Јувентус, а уз то је елиминисан из Лиге шампиона у којој је прошле године догурао до poluфинала, али је барем заузао треће место у ''групи смрти'' па ће на пролеће играти у Лиги Европе.

Куп Италије је можда најбоља шанса за чету Стефана Пиолија да дође до трофеја ове сезоне, а навијачи би то посебно волели јер чекају на овај трофеј више од 20 година, што је заиста много за клуб Милановог реномеа.

Последњи пут су га освојили 2003. године, а од тада су два пута поклекли у финалима, 2016. и 2018. године.

Добре партије у дресу домаћина почео је да пружа Лука Јовић који је преседео на клупи већи део сезоне. Српски центафор је добио шансу услед повреда неколицине играча и искористио ју је.

Постигао је три гола на последњих пет наступа за клуб, а вреди напоменути да је само једном био стартер, тако да је та три гола дао за свега 180 минута проведених на терену.

С озбзиром да се очекује да Пиоли ротира поставу на овом мечу због тога што ће им ово бити друга утакмица у четири дана, италијански медији верују да ће се Јовић наћи на терену од првог минута.

Са друге стране, Каљари се вратио у Серију А предвођен легендом клуба Клаудијом Ранијеријем који и ове сезоне извлачи максимум из своје екипе.

Тешко га је хвалити с обзиром да се његова чета налази у зони испадања, али квалитет Каљаријевих фудбалера заиста није на прволигашком нивоу, а освојили су исто бодова као и Верона која је прва екипа изнад црте због победе у међусбном дуелу.

Што се тиче Купа Италије, гости су већ одиграли два меча у такмичењу, против Палерма и Удинезеа. Обе утакмице су победили на идентичан начин, резултатом 2:1 после продужетака.

Екипа са Сардиније никада није освојила куп, а најближа томе била је 1969. када је у финалу поражена од Роме.

Каљари није остварио ниједну победу ове сезоне на гостовањима и верујемо да ће Милан вечерас рутински тријумфовати пред својим навијачима.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1 (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36