"ГРИФОНИ" КОНАЧНО ПОБЕДИЛИ: Интер осам утакмица без примљеног гола од Ђенове

О. М.

29. 12. 2023. у 16:24 >> 16:24

У 18. колу италијанске Серије А екипа Ђенове у петак од 20 часова и 45 минута на стадиону "Луиђи Ферарис" дочекује водећи тим на табели Интер.

ГРИФОНИ КОНАЧНО ПОБЕДИЛИ: Интер осам утакмица без примљеног гола од Ђенове

"Нероазури" предводе караван са 44 бода, четири више од најближег пратиоца Јувентуса, док је Ђенова 13. на табели са само 19 бодова.

"Грифони" су у прошлом колу коначно победили, прекинувши низ од пет утакмица без тријумфа. Савладали су Сасуоло у гостима са 2:1, после преокрета. Повели су домаћи голом Пинамонтија у 28. минуту, а до преокрета је дошло у последњих пола часа игре када су голове за Ђенову постигли Гудмундсон и Екубан.

Ђенова је сада шест бодова изнад зоне испадања, што је охрабрујуће за екипу којој је ово прва сезона после повратка у елиту и сада има реалне шансе да можда и задржи статус члана Серије А.

Изабраници Алберта Ђилардина ове сезоне играју добро код куће. Везали су пет утакмица без пораза у свим такмичењима, а изгубили су само од Милана и Фиорентине. Последњи меч на "Марасију" одиграли су са Јувентусом и изборили бод одигравши 1:1. Федерико Кијеза је довео "стару даму" у вођство са беле тачке у 28. минуту, а изједначио је Гудмунсон у трећем минуту другог полувремена. Бод су извукли и против шампиона Наполија (2:2), али како бранилац титуле игра ове сезоне то се и не може уврстити у посебно велики успех.

С друге стране, Ђенова има проблем са Интером јер већ четири утакмице на свом терену није успела да постигне гол против "нероазура", освојивши само бод успут и то на последњем сусрету, у фебруару прошле године. Додуше, три сусрета пре тога Интер није успео да постигне гол Ђенови па је последњи меч ових ривала на "Марасију" у коме је дошло "оба тима дају гол" одигран у мају 2015. године када је Ђенова победила са 3:2. Када се овој статистици додају и утакмице на "Ђузепе Меаци" испада да на последњих 14 дуела Интера и Ђенове у Серији А није дошла игра "ГГ".

Интер на стадион "Луиђи Ферарис" долази у одличној форми, са четири узастопне победе у италијанском првенству, укључујући два значајна тријумфа у гостима против Наполија  на стадиону "Дијего Армандо Марадона" (3:0) и Лација на "Олимпику" (2:0).

Тим Симонеа Инзагија ове сезоне је изгубио само седам бодова и од почетка шампионата су главни кандидати да освоје титулу.

Историја дуела ова два ривала говори да су гости велики фаворити да освоје сва три бода у петак увече. Интер је победио у седам од претходних осам сусрета, само је последњи меч завршен нерешеним резултатом.

Ђенова ће у овај сусрет ући без Јуниора Месијаса, док је Матеа Ретеги под знаком питања. С друге стране, Инзаги неће моћи да рачуна на Хуана Куадрада и Федерика Димарка, док су Дензел Думфрис и најбољи стрелац Серије А Лаутаро Мартинез упитни.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: НГ (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36