УТЕШНА НАГРАДА: "Црвени ђаволи" и "црвени дијаманти" у борби за светску бронзу

О. М.

22. 12. 2023. у 08:50

УРАВА и египатски Ал Ахли састаће се на Светском клупском првенству у борби за треће место. Утакмица се игра на стадиону "Принц Абдула ал Феајсла" у Џеди од 15 часова и 30 минута.

УТЕШНА НАГРАДА: Црвени ђаволи и црвени дијаманти у борби за светску бронзу

"Црвени дијаманти" су недавно окончали такмичење у новој сезони јапанске Џеј лиге и то на разочаравајућем четвртом месту које им не доноси пласман у Лигу шампиона Азије у сезони 2024/25. Осим тога су као најлошија другопласирана екипа групне фазе ове сезоне већ завршили такмичење, предаће и круну шампиона Азије али ће се ипак наћи и у следећем издању Светског клупског првенства јер је ФИФА променила формат такмичења па ће од лета 2025. године на њему учестовати 32 клуба.

У  четвртфиналу Урава је изненадила многе победивши мексички Леон. Међутим, у полуфиналу нису имали среће, јер им је противник био један од најбољих клубова на свету, Манчестер сити. Енглески тим је очекивано победио са 3:0 и Урава ће морати да се задовољи борбом за треће место где исто неће имати лак задатак имајући у виду квалитет афричког представника.

За разлику од првенства Јапана, шампионат Египта је недавно почео а после деветог кола Ал Ахли је на четвртом месту на табели са три бода мање од лидера Пирамидса. Треба напоменути да због учешћа у афричкој Лиги шампиона, као и на ФИФА Светском клупском првенству најбољи египатски клуб има чак три утакмице мање од ривала.

Ал Ахли је у четвртфиналу био бољи од арабијског Ал Итихада са 3:1, а један од кључних тренутака виђен је у завршници првог полувремена, када је играч гостију Карим Бензема промашио једанаестерац при вођству "црвених ђавола" од 1:0. После тог тренутка Ал Ахли је са још два гола на почетку другог полувремена решио питање победника и пласирао се у полуфинале.

Ипак, гости нису имали снаге за још једно изненађење, па су поражени од бразилског Флуминенсеа са 2:0, иако су током целог меча били равноправни шампиону Јужне Америке.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,55)

ПОГЛЕДАЈТЕ ДРУГУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36