ВЛАХОВИЋ СПРЕМАН ЗА "ГРИФОНЕ": Алегри верује да је Јувентус спреман за титулу

О. М.

15. 12. 2023. у 15:18 >> 15:18

ЈУВЕНТУС гостује Ђенови у првој утакмици 16. кола италијанске Серије А. Утакмица се игра од 20 часова и 45 минута на стадиону "Луиђи Ферарис".

ВЛАХОВИЋ СПРЕМАН ЗА ГРИФОНЕ: Алегри верује да је Јувентус спреман за титулу

Ђенови прети експресан повратак у Серију Б након само једне сезоне. Овај клуб већ трећу сезону заредом прелази између првог и другог разреда италијанског фудбала, а како ствари тренутно стоје, та клацкалица би лако могла да се настави и четврти пут.

"Грифони" су тренутно само три бода изнад зоне испадања на 14. месту са 15 бодова. Главни циљ који је управа клуба поставила пред тренера Алберта Ђилардина је и био да избегне учешће у борби за опстанак.

У последњем колу италијанског шампионата "грифони" су поражени у гостима од Монце резултатом 1:0, а само неколико дана раније су истим резултатом елиминисани из Купа Италије од Лација на Олимпику.

Тим Алберта Ђилардина је победио само у једној од последњих шест утакмица, уз четири пораза и један реми. Последњи тријумф остварили су пре више од месец дана победом над Вероном од 1:0 на овом стадиону на коме данас дочекују Јувентус.

Иначе, Ђенова игра много боље против јачих тимова. Против шампиона Наполија је изборила реми 2:2, Рому је "разбила" са 4:1, док је од Лација и Милана изгубила минималним резултатом, а мало је недостајало оба пута да стигне до бода.

С друге стране, Јувентус за сада игра према очекивањима, а када су "бјанконери" у питању, то је увек борба за највиши пласман. "Стара дама" је тренутно друга на табели Серије А са 36 бодова, два мање од лидера Интера и чак 12 више од носиоца "скудета" Наполија, који је на петој позицији.

Учинак Јувентуса ове сезоне је за похвалу, са само једним поразом у 15 одиграних мечева. Изгубили су само од Сасуола са 4:2. крајем септембра.

У претходном колу Јувентус је победио управо шампиона. Изабраници Максимилијана Алегрија су на свој начин славили у Торину са резултатом 1:0, а три бода донео је сјајни Федерико Гати голом у 51. минуту меча. Колико је ова победа значајна за Јуве говори и податак да је и вечито опрезни тренер "старе даме" Масимилијано Алегри после ње изјавио да је Јувентус кандидат за титулу.

Репрезентативци Србије Душан Влаховић и Филип Костић били су стартери у дербију и обојица су замењени, у 71, односно 83. минуту утакмице. Што се тиче центарфора "орлова" и "бјанконера", Алегри је открио да је замењен јер се жалио на грчеве и да ће бити спреман за вечерашњи дуел.

Ђенова је прошле године после великог преокрета савладала Јувентус код куће са 2:1. Гости су повели голом Дибале, а домаћи до преокрета стигли головима у 87. и 95. минуту утакмице.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,00)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36