ПОБЕДА ЗА ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: ТСЦ гостује Олимпијакосу пред празним трибинама

О. М.

14. 12. 2023. у 12:08 >> 12:08

ТСЦ из Бачке Тополе гостује Олимпијакосу у последњем колу групе А Лиге Европе. Утакмица се игра на стадиону "Јоргос Караискакис" у Пиреју од 21 час, без присуства публике.

Profimedia/ IMAGO

Српски представник је одавно изгубио шансе да се нађе у нокаут фази другог по јачини европског клупског такмичења, али би победом вечерас обезбедио треће место и пласман у шеснаестину финала Лиге конференција, што би био стварно велики успех за екипу Жарка Лазетића.

ТСЦ је у досадашњем делу такмичења освојио само бод и то на свом терену против данашњег ривала, али је одиграо четири сасвим солидне утакмице. Једино против Фрајбурга у гостима када је изгубио са 5:0 српски вицешампион није показао квалитет.

Против Немаца у првој утакмици и против Вест хема у првом колу чак је први стигао до вођства, а на гостовању "чекићарима" у претпоследњем колу био је надомак освајања бода пошто је победоносни гол домаћин постигао у 90. минуту.

Бачкотополчани су имали проблема на почетку европског пута, највише због ненавикнутости на играње на више фронтова, али у последње време су поправили форму па је разумљив и благи оптимизам у клубу, што потврђују и речи тренера Лазетића и првотимца Ифета Ђаковца који је постигао један од два гола у ремију 2:2 против Олимпијакоса код куће.

- Пораз не долази у обзир - поручио је Ђаковац кога није било у саставу против Радничког из Крагујевца, али је у конкуренцији за тим вечерас.

Олимпијакос је шансе за пролаз у нокаут фазу Лиге Европе изгубио на гостовањима Вест хему и Фрајбургу. Против "Бразилаца са Бризгауа" су се провели као ТСЦ и том "петардом" су се и опростили од нокаут фазе другог по јачини еврокупа.

Тај пораз утицао је на екипу толико да су освојили само бод у наредном мечу грчке Суперлиге на гостовању дављенику Волосу. Истина, од 18. минута имали су играча мање, али је и Волос остао са десеторицом крајем првог полувремена. Пирејци су на крају до бода стигли аутоголом, а победу им је поништио ВАР.

Како сада ствари стоје, првенство Грчке ће ове године бити још узбудљивије него прошло. Олимпијакос је четврти са 28 бодова, три мање од лидера Панатинаикоса, два мање од другопласирнаог браниоца титуле АЕК-а и бод мање од ПАОК-а.

Олимпијакос је очајан у међусобним сусретима са три највећа ривала, пошто је од Панатинаикоса и ПАОК-а изгубио, а са АЕК-ом играо нерешено.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота (1,57)

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30

ИСТОВРЕМЕНО У БЕОГРАДУ И У МОСКВИ: Ево шта се десило на улицама престоница Србије и Русије (ФОТО)

Васкрс, највећи празник међу Хришћанима, у недељу су обележили они који поштују јулијански календар, а занимљиве сцене десиле су се истовремено у Русији и Србији.

06. 05. 2024. у 15:49