АНДЕРЛЕХТ ОВО МОРА ДА ИСКОРИСТИ: Стандард оставља превелике рупе у одбрани

О. М.

07. 12. 2023. у 12:48

У БРИСЕЛУ се од 20 часова и 30 минута игра утакмица осмине финала белгијског Купа. Андерлехт на свом Констант ван дер Сток стадиону дочекује екипу Стандарда из Лијежа.

Андерлехт за првопласираним Унионом заостаје само четири бода. Имају 10 победа, два пораза и четири ремија и таква игра им гарантује борбу за титулу ове сезоне, ако наставе са овако добрим резултатима.

Андерлехт је у прошлом колу угостио Вестерло и победио са 3:1. Имали су 36 покушаја на гол противника и три пута били прецизни. Вестерло је покушао да узврати, али је једини гол постигао у 90. минуту.

Стандард из Лијежа игра веома непредвидиво ове сезоне. Буквално у две узастопне утакмице може од њих да се очекује победа од 5:0, па пораз од 0:6. Додуше, ривали с којима су то доживели долазе из различитих разреда, пола туцета голова примили су од шампиона Белгије Антверпена, док су "петарду" увалили четвртолигашу Харелбекеу.

Стандард често мења и формацију и стил игре, што им се и обија о главу. Када играју отвореније, у одбрани почне да дува промаја и онда је голеада неминовна. Слабије екипе то не могу да искористе, али против јачих - катастрофа у најави.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&Д2+ (квота 2,65)

ПОГЛЕДАЈТЕ ПРВУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36