ЛИДЕР ЧУВА ПЕРФЕКТАН СКОР: Херенвен је последњи узео бодове ПСВ-у

О. М.

07. 12. 2023. у 12:17

У оквиру 15. кола холандске Ередивизије у четвртак од 18 часова и 45 минута лидер ПСВ дочекује екипу Херенвена у Ајндховену.

ПСВ Ајндховен има бриљантну сезону у лиги са 14 победа из исто толико утакмица, уз гол-разлику од 50:6. Шампион Фајнорд има бољи старт него прошле сезоне када је надмоћно освојио титулу, али већ сад заостаје читавих десет бодова за "филипсовцима".

Наравно да је то најбољи старт ПСВ-а у иначе великој историји. Пре четири дана су победили Фајнорд у гостима са 2:1, и то само неколико дана након што су победом над Севиљом обезбедили пласман у осмину финала Лиге шампиона. Једини пораз у сезони доживели су у овом такмичењу када их је у првом колу са 4:0 победио моћни Арсенал, али ПСВ није био толико подређен у тој утакмици колико показује резултат.

С друге стране, екипа Херенвена у овај меч улази после три узастопне победе у домаћем шампионату. Били су бољи од Витесеа у гостима са 3:1, а потом пред својим навијачима убедљиво славили против Ситарда и Алмера са идентичним резултатом 3:0.

Херенвен је последња холандска екипа коју ПСВ није победио. Десило се то у 33. колу прошлог првенства када је на "Филипс" стадиону било 3:3, а екипа Кеса ван Вондерена водила са 3:1 до 85. минута.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 2,10)

ПОГЛЕДАЈТЕ ПРВУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36