МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ! Сви снови, надања и амбиције стају у 90 минута

В.Д.

28. 11. 2023. у 17:41 >> 17:41

ВЕЧЕРАС од 21 час у оквиру петог кола групне фазе Лиге шампиона снаге ће одмерити Јанг бојс и Црвена звезда.

М. Вукадиновић

Долазак Барака Бахара и неколико скупих појачања на стадион "Рајко Митић" јасно је показао високе амбиције управе клуба за ову сезону у којој је изборен директан пласман у Лигу шампиона.

Црвено-бели су у припремном периоду слободно можемо рећи млели ривале. Припреме су почели на Златибору па су на стадиону "Радомир Антић" у Ужицу одиграли прве пријатељске мечеве против селекције града Ужица (3:1) и Борца из Бањалуке (2:0).

Након боравка на српској планини кренули су пут Санкт Петербурга где су одиграли турнир на коме су били максимални и савладали домаћи Зенит са 2:1, затим Нефчи са 4:0 и на послетку Фенербахче са 3:1. Црвено-бели су тако подигли победнички пехар и освојили чек на 500.000 евра који следује најбољој екипи на овом престижном пријатељском турниру. Убрзо потом на стадиону Рајко Митић савладали су и екипу ТСЦ Бачке Тополе са 3:0 да би само четири дана касније угостили Фиорентину коју су декласирали са 5:0.

Све је деловало тако бајковито за навијаче некадашњег шампиона Европе и Света у припремном периоду па чак и у прва четири кола када је Црвена звезда уписала 12 бодова уз гол-разлику 16:1, али онда је уследило гостовање на крову шопинг центра "Стадион" на коме је Звезда "просула" титулу у сезони 2016/2017. Занимљиво је да је и пре шест година а и сада резултат био 3:2 за "змајеве".

Као да је тај пораз на "вештаку" тотално ресетовао Црвену звезду која више није иста екипа. Са свим ривалима у Суперлиги се мучи и није убедљива у победама које долазе ипак на разлику у квалитету. Догодио се и пораз на Бановом брду од Чукаричког само два кола након тог на Вождовцу.

Руку на срце, партије у Лиги шампиона су далеко боље од оних из домаћег првенства. Звезда се није обрукала против Манчестер ситија, чак је и водила на полувремену, али у других 45 минута актуелни шампион Европе је показао сву своју снагу и победио са 3:1. Након тога уследио је меч са данашњим ривалом Јанг бојсом. Одмах након жреба било је јасно да ће утакмица на Маракани са Швајцарцима бити најважнија у сезони и одлично је кренуло. На полувреме се отишло са голом предности, али у другом тотални пад у игри и Јанг бојс преокреће на 1:2 за свега 13 минута. Фудбалери српског шампиона су се поново пробудили у последњих 20 минута и успели да постигну гол за изједначење и продужетак наде да може да се презими у Европи. Стрелци на том мечу били су Ндиаје и Букари који ће и вечерас бити највећа претња по гол ривала.

Након тога уследила су два пораза од Лајпцига у којима је Звезда примала ране голове у првих 15 минута мечева. Немци су као и Манчестер сити већ обезбедили пласман у нокаут фазу Лиге шампиона, док ће се Звезда и Јанг бојс са до сада једним освојеним бодом из међусобног дуела борити за позицију број три која доноси пласман у Лигу Европе.

Стигли смо до меча сезоне за изабранике Барака Бахара. Предност Партизана у домаћој лиги је смањена на три бода, па се са добрим расположењем отишло на ово кључно гостовање.

Јанг бојс је као и Црвена звезда нешто слабији у првенству ове године, а за викенд је доживео пораз од Цириха резултатом 3:1 који је том победом преузео прво место, али актуелни шампион има и меч мање.

Вечерашњи ривали су до сада одиграли пет дуела, а београдски црвено-бели имају позитиван скор из међусобних окршаја. До сада смо видели четири ремија и једну победу српског тима.

Очекивани састав:

На голу је незамењиви Глазер, млади Коста Недељковић ће добити место поред десне аут-линије. Лево ће Милан Родић који је пропустио меч против Војводине како би се припремио за вечерашњу утакмицу, док ће Ђига и Драговић бити у средини.

У средини Стаменић, Хванг, Канга, Букари и Иванић, док ће најистуренији бити Шериф Ендијае.

Црвена звезда ће на "Ванкдорф стадиону" у Берну, где се игра на вештачкој трави, имати велику подршку навијача из Србије и дијаспоре који ће бодрити своје мезимце у нади да ће их они обрадовати позитивним резултатом.

Улог на вечерашњем мечу је огроман за оба тима, а ми очекујемо да Црвена звезда као и на све четири досадашње утакмице у елити затресе мрежу противника.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: Гост укупно голова 1-2 (квота 1,60)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36