ВЕРОНА БЕЗ ЛАЗОВИЋА У ЂЕНОВИ: Ђилардино има џокера за ослабљене "мастифе"

10. 11. 2023. у 14:43 >> 14:43

ЂЕНОВА дочекује Верону у другој утакмици 12. кола италијанске Серије А.

ВЕРОНА БЕЗ ЛАЗОВИЋА У ЂЕНОВИ: Ђилардино има џокера за ослабљене мастифе

Утакмица се игра на стадиону Луиђи Ферарис с почетком од 20 часова и 45 минута.

"Грифони" су 14. на табели Серије А са 11 бодова, три више од данашњег противника који је у зони испадања, тачније на 18. позицији. Екипа коју предводи некадашњи италијански ререзентативац Алберто Ђилардино прошлу сезону је провела у Серији Б, али се експресно вратила са амбицијама да ове сезоне задржи статус прволигаша.

Како сада ствари стоје, има и озбиљнијих кандидата за испадање, али Ђенова ће вероватно до краја сезоне стрепити за статус. То потврђује и последњи резултат у Серији А када је изгубила од једног противкандидата у борби за опстанак, Каљарија. Било је 2:1 за пробуђене Сарденце којима је то била друга узастопна победа у првенству и друга укупно у сезони.

Претходно је Ђенова победила најслабију екипу у лиги, бар када се гледа досадашњи бодовни салдо, Салернитану, са 1:0. Једини стрелац за "грифоне" на том мечу био је Гудмундсон у 35. минуту. Између ове две утaкмице дошао је Куп у коме је Ђенова победила Ређану са 2:1 после продужетка. Гости из Ређо Емилије су повели у првом полувремену, а победу Ђенови опет је, голом у 99. минуту, донео Гудмундсон, који полако постаје Ђилардинов џокер.

Верона долази можда у идеалном тренутку да се Ђенова одлепи са дна табеле. Реч је о екипи која је у великој резултатској кризи. Иако су "мастифи" првенство отворили двема победама, на гостовању Емполију (1:0) и код куће против Роме (2:1), то у до данас остале једине две утакмице у којима су тријумфовали.

Тренутно је Верона у серији од пет пораза, а у последњих десет утакмица забележили су два ремија и осам пута су погнуте главе напуштали терен. Један од тих пет узастопних пораза означио је и елиминацију из Купа Италије, Болоња је са 2:0 оверила пласман даље.

Репрезентативац Србије Дарко Лазовић играо је 64 минута у поразу са 3:1 од Монце, а замењен је због повреде због које ће пропустити и вечерашњи меч. Уместо њега је ушао Сирил Нгонге који је касније асистирао за почасни погодак "мастифа" и тако себи вероватно обезбедио место у стартној постави вечерас.

Верона није победила Ђенову у 16 последњих међусобних сусрета на "Марасију", а на последња два било је нерешено, 3:3 и 2:2. Последњих 13 сусрета у Ђенови дошло је најмање два гола, а већина и 3+.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&2+ (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36