РЕДСИ ОДРЖАВАЈУ МАКСИМАЛАН УЧИНАК: "Љубичасти" се муче на свим фронтовима

О. М.

09. 11. 2023. у 09:21 >> 09:22

ОВОГ четвртка на стадиону "Мунисипал" у Тулузу домаћа истоимена екипа дочекује Ливерпул.

РЕДСИ ОДРЖАВАЈУ МАКСИМАЛАН УЧИНАК: Љубичасти се муче на свим фронтовима

Утакмица се игра од 18 часова и 45 минута. Редси доминирај у групи "Е" где су освојили максималних девет бодова из три утакмице, а најубедљивији су били пре две недеље, управо против данашњег ривала кога су са Енфилда испратили победом од 5:1.

Тулуз је после тог пораза пао на треће место у групи са четири бода, колико има и белгијски Унион Сен Жилоаз, али са бољом гол-разликом. Последњи је аустријски ЛАСК са сва три пораза. Домаћи тим је пласман у Лигу Европе изборио освајањем Купа Француске где је у финалу био бољи од браниоца трофеја Нанта.

Љубичастима не цветају руже ни на домаћој сцени. После пораза од Ливерпула изгубили су два пута и у Лиги један, а пре утакмице са редсима два пута су играли нерешено па сада у француском шампионату заузимају 14. место са 11 бодова, то је само један више од Меца који је на позицији која води у бараж за останак у елити. У претходном колу Лиге 1 изгубили су на свом стадиону од Авра резултатом 2:1.

Ливерпул је у доброј форми у последње време. Изабраници Јиргена Клопа везали су четири узастопне победе у свим такмичењима пре него што су у прошлом колу кикснули против Лутона дозволивши новајлији у Лиги да десет минута пре краја утакмице поведе са 1:0, да би тек у петом минуту надокнаде изгубљеног времена Луис Дијаз спасао бод.

Јирген Клоп је свестан да победа у Тулузу доноси и математички обезбеђен пласман у нокаут-фазу па сигурно неће дозволити играчима да се опусте, а квота промашених прилика је ваљда испуцана против "шеширџија" у Лутону.

Ливерпул је једна од само три екипе у Лиги Европе са стопостотним учинком, уз Рому и Бајер из Леверкузена. Ово ће бити четврти међусобни сусрет Ливерпула и Тулуза у европским куповима. Пре 16 година играли су у групи Лиге шампиона, а Ливерпул је тада победио са 4:0 на Енфилду и са 1:0 у Тулузи.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 1,85)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36