РЕНЏЕРС НЕМА ПРИЈАТНА ИСКУСТВА ИЗ ПРАГА: Спарта непоражена код куће ове сезоне

О. М.

26. 10. 2023. у 10:08

СПАРТА из Прага дочекује Ренџерс из Глазгова у трећем колу Лиге Европе. Утакмица се игра на стадиону Епет арена у Прагу од 18 часова и 45 минута.

Фото Profimedia

Спарта је право учешћа у Лиги Европе изборила у двомечу против Динама из Загреба. Хрватски тим је у првом мечу победио са 3:1, али је Спарта код куће победила са 4:1.  претходно је Спарта испала из квалификација за Лигу шампиона и то на пенале од Копенхагена, а тај реми са Данцима био је једина утакмица на епет арени коју "црвени" нису победили ове сезоне.

У првом колу састали су се код куће са Арисом из Лимасола. Гости су рано повели из пенала у 11. минуту. Десетак минута касније стигло је изједначење, а потом и вођство два напада после првог гола. Средином другог полувремена Спарта је повела са 3:1, а Арис је у самој завршници меча успео да постигне још један гол.

У другом колу Чеси су се суочили са тежим противником. Играли су са шпанским Бетисом из Севиље и изгубили са  2:1.

У домаћем такмичењу и ове сезоне воде борбу са градским ривалом Славијом. После 12 утакмица су на првом месту са 10 победа и два ремија, два бода више имају од вечитог ривала. У претходном колу су са 4:0 декласирали Чешке Буђејовице.

Ренџерс није успео да се квалификује за Лигу шампиона ове сезоне. Изгубили су у плеј-офу од ПСВ-а у два меча укупним резултатом 7:3.

Ушли су у групу Ц Лиге Европе и добро почели такмичење тесном победом над Бетисом од 1:0. У изједначеном мечу, где су обе екипе имале довољно шанси за победу, једини стрелац је био Абдулах Сима из Ренџерса у 67. минуту.

Уследило је изненађење за Шкоте када су у другом колу изгубили од Ариса Лимасола са 2:1. Ренџерси су имали предност на терену свих 90 минута, али су рано примили гол, већ у деветом минуту. У другом полувремену Арис је повисио на 2:0, а Абдулах Сима је до краја меча за Ренџерс успео да постигне само један гол.

Ренџерси у шкотском Премијершипу после девет кола заостају за лидером Селтиком чак седам бодова.

Иначе, ова утакмица долази нешто више од две године након инцидента који се десио када су се ове екипе састале претходни пут, а када су млади навијачи Спарте наводно на расној основи вређали Глена Камару, финског фудбалера пореклом из Сијера Леонеа, који је овог лета напустио Ренџерс и прешао у Лидс јунајтед.

Занимљиво је да је исти играч неколико месеци пре тог инцидента пријавио да га је у Прагу вређао играч прашке Славије Андреј Кудела који је због тога морао да пропусти Еуро.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 2,02)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36