ОБРАЧУН БИВШИХ ПРЕМИЈЕРЛИГАША: Лидс јури четврту узастопну победу!

В.М.

25. 10. 2023. у 11:35

ФУДБАЛЕРИ Лидс ће у 13. колу Чемпионшипа гостовати Стоуку на некадашњем ''Британија стадиону'' (21.00).

Вечерас ћемо гледати обрачун тимова који су некада били редовни чланови елите, Лидс је то био до прошле сезоне, док је Стоук последњи пут у Премијер лиги наступао од 2008. до 2018. године.

Гости су ухватили залет пред репрезентативну паузу, а са добрим играма су наставили и након ње јер су протеклог викенда славили против Норича (2:3). Губили су на полувремену са 0:2, али су у другом полувремену ношени двоструким стрелцем Самервилом дошли до невероватног преокрета и нова три бода.

''Паунове'' је преко лета преузео Данијел Фарке који је имплентирао нападачки фудбал у своје изабранике који полако почињу да схватају фудбалску филозофију немачког стручњака и на последњих пет мечева су постигли десет голова.

Са друге стране, Стоук игра по принципу ''топло-хладно'' и заузима 20. место на табели Чемпионшипа. Одиграо је само један реми ови сезоне, а уз њега је остварио четири победе и доживео чак седам пораза.

Чета Алекса Нила је после репрезентативне паузе дочекала Сандерленд и освојила вредна три бода (2:1) којима се додатно одмакла од зоне испадања, али вреди напоменути да су ''црне мачке'' биле доста бољи ривал на том мечу и пропустиле су велики број гол шанси.

Стоук је ове сезоне сакупио 13 бодова, а чак девет њих је освојио на свом стадиону.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,57)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10