"ЧЕКИЋАРИ" ЗА ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Два лица Олимпијакоса, у грчкој доминирају у Европи се муче

О. М.

26. 10. 2023. у 09:00

У трећем колу групне фазе Лиге Европе Олимпијакос ће дочекати Вест Хем. Утакмица је на програму у четвртак од 18 часова и 45 минута на стадиону Јоргос Караискакис у Пиреју.

ЧЕКИЋАРИ ЗА ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Два лица Олимпијакоса, у грчкој доминирају у Европи се муче

Танјуг/АП

Гости из Источног Лондона су први на табели групе А са максималним учинком из прва два кола, пошто су победили нашег вицешампиона ТСЦ код куће са 3:1 и Фрајбург у гостима са 2:1. Олимпијакос је на трећем месту са једним бодом, освојеним против екипе из Бачке Тополе у прошлом колу, када је прокоцкао вођство од 2:0, тачније наш представник је стигао до изједначења. У првом колу Пирејци су изгубили са 3:2 на гостовању Фрајбургу.

Против ТСЦ-а Олимпијакос је повео у 16. минуту голом Јоргоса Масураса на асистенцију Данијела Поденса, који је почетком другог полувремена и сам затресао мрежу домаћих, на асистенцију Константиноса Фортуниса.

ТСЦ је смањио у 63. минуту, а осам минута касније Олимпијакос је остао са играчем мање, пошто је Андреас Нтои добио црвени картон. Коначан резултат поставио је Пантовић у 90. минуту.

У грчкој Суперлиги Пирејци заузимају прву позицију на табели са 19 освојених бодова, два више од другопласираног ПАОК-а, али и утакмицом мање. У последњих шест такмичарских утакмица забележили су три победе, два ремија и један пораз.

Тренер Олимпијакоса Дијего Мартинез ће бити приморан да изврши барем једну измену пошто ће дефанзивац Андреас Нтои одслужити суспензију од једног меча због искључења.

Позајмљени играч Вулверхемптон вондерерса Данијел Поденс стартоваће на левом крилу. Португалац је већ постигао четири гола од када се придружио црвено-белима прошлог месеца.

Вест Хем је у другом колу у гостима савладао Фрајбург са 2:1. Повели су већ у осмом минуту утакмице голом Лукаса Пакете на асистенцију Џарода Боуена, а изједначење је уследило почетком другог полувремена. Коначан резултат поставио је Најеф Агер у 66. минуту, док је асистент овога пута био Џејмс Ворд-Прауз.

У енглеској Премијер лиги тренутно су на деветој позицији на табели са 14 освојених бодова, пет мање од петопласиране Астон Виле. У последњих пет такмичарских мечева Вест Хем је забележио три победе, један реми и један пораз.

Менаџер "чекићара" Дејвид Мојес најавио је неколико измена у тиму, а најважније је повратак Лукаша Фабијанског међу стативе. Пољака није било у убедљивом поразу 1:4 од Астон виле, пошто у Премијер лиги гол Вест Хема брани француски интернационалац Афонс Ареола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36