РУМУНИ ДРЖЕ КОРАК СА ШВАЈЦАРЦИМА: Белорусија се коначно одомаћила на стадиону Ујпешта

О. М.

12. 10. 2023. у 08:50

У седмом колу квалификација за ЕУРО 2024, Белорусија дочекује Румунију. Утакмица је на програму у четвртак од 20 часова и 45 минута на стадиону "Шуша Ференц" у Будимпешти, дому Ујпешта.

Домаћи су у претходном колу изгубили од Израела, док су гости савладали селекцију лажне државе Косово.

У последњем такмичарском мечу Белорусија је изгубила од Израела са 1:0. Гостујући тим је дуго одолевао, а једини гол на мечу домаћи су постигли у надокнади времена. Стрелац је био везиста Макабија из Тел Авива Гавријел Каниховски.

Тренутно заузимају четврту позицију на табели са четири бода, осам мање од другопласиране Румуније. У досадашњем делу квалификација забележили су једну победу и реми, као и четири пораза.

Ремизирали су у гостима Андори и то без голова, док су једини тријумф остварили као домаћини на овом истом стадиону, а противник им је била селекција лажне државе. До сада су у квалификацијама постигли само четири гола. По два су дело везисте Астане Макса Ебонга, односно нападача Динама из Минска Владислава Морозова.

У претходном колу Румунија је на свом терену савладала такозвано Косово са 2:0, а утакмицу је више од резултата обележио транспарент на трибинама којим су наши суседи поновили чврсти став да је Косово и Метохија саставни део Србије. Што се саме утакмице тиче, у 42. минуту гостујући тим је остао са играчем мање, а у 61. минуту домаћи су изнудили једанаестерац, који је Николае Станцију промашио. Ипак, исти играч се искупио у 83. минуту и ​​довео Румунију у вођство, а коначан резултат постављен је у надокнади времена, голом Валентина Михаила, док је асистент био Андреј Рациу.

После шест одиграних кола Румунија нема пораза, уз три победе и три ремија. Тренутно заузимају другу позицију на табели са 12 бодова, два мање од првопласиране Швајцарске. Како сада ствари стоје, Румунију и Швајцарску угрожава само Израел који има бод мање од "триколора"и три мање од "сајџија", али је у предности јер с обе ове репрезентације до краја квалификација игра код куће, док гостује двема најлошијим екипама у групи. Такође, Израел је као освајач групе у Лиги нација обезбедио и бараж, што са Румунима није случај.

Селектор Румуније Јорданеску ће бити приморан да изврши једну измену у стартној постави због суспензије Јоргоса Пушкаша који је скупио три жута картона.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,57)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36

ШЕШЕЉ НИЈЕ ЗНАО О ЧЕМУ СЕ РАДИ: Круна у програму уживо устала и дошла до лидера радикала (ВИДЕО)