ДА ЛИ ЈЕ ВРЕМЕ ДА "КРАЉ" ПАДНЕ ПОД ВЕЗУВОМ? Наполи се вратио у форму, прштаће на стадиону "Дијего Армандо Марадона"

О. М.

03. 10. 2023. у 09:43 >> 09:43

НАПОЛИ дочекује Реал Мадрид у једном од дербија другог кола Лиге шампиона. Утакмица се игра на стадиону "Дијего Армандо Марадона" од 21 час.

ДА ЛИ ЈЕ ВРЕМЕ ДА КРАЉ ПАДНЕ ПОД ВЕЗУВОМ? Наполи се вратио у форму, прштаће на стадиону Дијего Армандо Марадона

Танјуг/ап

Обе екипе су победиле у првом колу. Наполитанци су са 2:1 били бољи од Браге у гостима, док су "краљевићи" са минималних 1:0 савладали Унион Берлин код куће.

Шампион Италије је до предности у Португалу стигао у надокнади првог полувремена преко Ди Лоренца, а домаћин је изједначио голом Бруме у 84. минуту. Да сва три бода оду у Напуљ постарао се један играч домаћих, Сикоу Ниакате који је центаршут Пјотра Зјелинског спровео у своју мрежу два минута пре краја регуларног дела утакмице.

Наполи је пролетос освојио трећу титулу шампиона Италије, после 33 године паузе, али ове године нису баш идеално почели одбрану. Чини се, ипак, после претходна два кола, да се Наполи враћа у прошлогодишњу форму, након што је везао две победе у Серији А и то са осам постигнутих и једним примљеним голом (Лече 4:0 у гостима и Удинезе 4:1 код куће).

Наполи је тренутно трећи на табели са 14 бодова, четири мање од миланских градских ривала, Интера и Милана.

Реал Мадрид је доминирао целу утакмицу против Унион Берлина у првом колу, али лопта није хтела у гол који је одлично чувао Данац Фредерик Ренов. Браву је успео да откључа сјајни Џуд Белингем, тек у четвртом минуту надокнаде изгубљеног времена. Био је то седми гол у сезони за некадашњег фудбалера Борусије из Дортмунда откад је дошао на "Сантијаго Бернабеу".

Реал је после тешког пораза у градском дербију од Атлетика везао две победе, а она суботња против Ђироне, најпријатнијег изненађења у лигама петице, вратила је "краљевски клуб" на чело табеле са 21 бодом из осам кола.

Реал је прошле године заустављен у полуфиналу Лиге шампиона од потоњег освајача  Манчестер ситија, а амбиције најтрофејнијег клуба Европе су увек исте - титула шампиона Старог континента мора да се врати на Сантјаго Бернабеу после две године.

Наполи и Реал Мадрид до сада су играли четири пута у најјачем европском клупском такмичењу. Пре шест година били су у истој групи Лиге шампиона када је Реал однео две победе од по 3:1 на путу до титуле. Давне 1987. године играли су у шеснаестини финала тадашњег Купа шампиона, а Реал је прошао даље после 2:0 у Мадриду и 1:1 на стадиону који се тада звао "Сан Паоло". Касније је у полуфиналу ПСВ Ајндховен изненадио фаворизоване "бланкосе" и отишао у финале у коме је стигао и до титуле.

Ми очекујемо узбудљив меч у коме ће оба ривала постићи бар по један гол.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,60)

РЕШИЛА ДА ПРОГОВОРИ! Због ње је химна Русије интонирана у Београду, па одједном прекинута - ево шта шампионка Европе сад каже о томе (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

08. 05. 2024. у 16:41